Reklama
placeholder
News

Polskie gwiazdy i ich nieudane biznesy. Co poszło nie tak?

Polskie gwiazdy i ich nieudane biznesy. Co poszło nie tak?

fot.instagram.com/_julia_kaminska_/ fot.instagram.com/agakaczor/

Reklama
Reklama
placeholder

Polskie gwiazdy chętnie inwestują w różne przesięwzięcia. Wiele z nich zakłada własne biznesy, licząc na to, że okażą się źródłem zysku. Niestety często rzeczywistość wygląda inaczej i zamiast dochodów ponoszą spore straty. Skutkiem jest wówczas najczęściej wycofanie się z rynku.

Jakie biznesy polskich gwiazd nie wypaliły?

Quebonafide kończy karierę muzyczną. ‘Zamykamy domniemania’ >>

Julia Kamińska - salon fryzjerski 

Aktorka i wokalistka Julia Kamińska w 2017 roku otworzyła w jednej z warszawskich dzielnic salon fryzjerski Spiękniej. W wywiadach podkreślała, że jest bardzo przywiązana do tego miejsca i włożyła w nie dużo serca. W czasie pandemii gwiazda podjęła decyzję o zamknięciu biznesu, mimo to jej pracownicy prowadzili wówczas konsultacje online z klientami i wrócili do stacjonarnej pracy, gdy było to możliwe. Julia nie kryła swej radości z powodu tego, że salonowi udało się przetrwać. Niedawno ogłosiła jednak, że sprzedaje go, bo nie jest w stanie poświęcać miejscu wystarczającej ilości czasu.

Agnieszka Kaczorowska - szkoła tańca

Agnieszka Kaczorowska kilka lat temu założyła szkołę tańca Danceworld. Osobiście pełniła w niej różne role, nie tylko prowadziła treningi, ale także zarządzała tym miejscem oraz zajmowała się marketingiem. Zamysłem aktorki było stworzenie przestrzeni do wszechstronnego rozwoju. Jej podopieczni mieli najpierw poznać rożne odmiany tańca, a potem zdecydować w jakim kierunku chcą się rozwijać. Biznes był na tyle nowy, że nie posiadał zaplecza finansowego. Kaczorowska postanowiła zamknąć swoją szkołę w początkach pandemii.

Borys Szyc i Katarzyna Figura - restauracja 

W 2008 roku aktor Borys Szyc otworzył na Mazurach restaurację. Jego partnerami byli Katarzyna Figura z mężem. Lokal Kompas Port znajdował się w Giżycku, mimo wielkich oczekiwań nie przyciągał tłumnie gości. Dodatkowo Sanepid miał podobno stwierdzić, że miejsce nie nadaje się do przyjmowania kilientów, m.in. z uwagi na brak toalet. 

Grażyna Szapołowska - marka kosmetyczna

W 2001 roku na rynku kosmetycznym pojawiła się nowa marka aktorki Grażyny Szapołowskiej Instytut SZA. Były to ekskluzywne produkty do pielęgnacji: kremy na dzień i na noc, toniki i mleczka do makijażu. Wysokie ceny sprawiły, że biznes okazał się niedochodowy, a aktorka miała stracić mnóstwo pieniędzy.

Tomasz Kammel - firma szkoleniowa

Tomasz Kammel w 2001 roku otworzył firmę szkoleniową Sparrow. Cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Niestety jednak ujawnienie afery ze zlecaniem szkoleń wpłynęło na jej szkodę. Dziennikarz zamknął biznes w 2013 roku. 

Agnieszka Fitkau - Perepeczko: biuro podróży

Agnieszka Fitkau - Perepeczko 20 lat mieszkała w Australii, więc nic dziwnego, że chciała pokazywać jej uroki innym. Postanowiła otworzyć biuro podróży Z Simoną przez Australię. Jej oferta jednak nie zyskała zainteresowania. Firma aktorki została zamknięta. 

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama