News

Prawo jazdy: utrata uprawnień po przekroczeniu 60 km/h? Nowe przepisy

Prawo jazdy: utrata uprawnień po przekroczeniu 60 km/h? Nowe przepisy

Fot. Pixabay.com

Utrata prawa jazdy po przekroczeniu 60 kilometrów na godzinę? Niedługo mogą wejść w życie nowe przepisy dla kierowców. 

Prawo jazdy 2020: brak obowiązku posiadania dokumentu. Od kiedy? >>  

Prawo jazdy 2020 – inne kary za przekroczenie prędkości?

Jak podają portale, Ministerstwo Sprawiedliwości pracuje nad nowymi przepisami, które dotyczą kar dla kierowców przekraczających prędkość.

Na stronie Auto Świat możemy przeczytać, że resort zablokował zmiany, które pozwoliłyby na odbieranie uprawnień kierowcom za przekroczenie prędkości o ponad 50 kilometrów na godzinę poza terenem zabudowanym. W uzasadnieniu podawano, że poruszanie się z prędkością 100 kilometrów na godzinę w terenie zabudowanym to przekroczenie prędkości o 100%, a przekroczenie dopuszczalnej prędkość na autostradzie o 50  kilometrów na godzinę to złamanie przepisów „jedynie" w 36%.

Jeśli Ministerstwo Sprawiedliwości przekona posłów do wprowadzenia zasady odbierania kierowcom prawa jazdy za przekroczenie prędkości o 100 procent, to na odcinku z ograniczeniem do 30 km/h będzie można stracić prawo jazdy już przy 61 km/hpodaje wawa.info, powołując się na Auto Świat.

Lekcje będą krótsze jeszcze w tym roku? To możliwe! >>

W 2020 roku nowe przepisy dla kierowców?

Od jakiegoś czasu zapowiadane są zmiany w zasadach obowiązujących kierowców. Mówi się, że jeszcze w 2020 roku rząd wprowadzi w życie takie przepisy drogowe jak:

  • pierwszeństwo pieszych już w fazie wchodzenia na przejście, a nie dopiero po wejściu na jezdnię,
  • ograniczenie prędkości na obszarze zabudowanym do 50 km/h przez całą dobę (bez podwyższenia do 60 km/h w godzinach nocnych, które obowiązuje teraz),
  • zatrzymywanie praw jazdy na 3 miesiące tym, którzy przekroczą dozwoloną prędkość o 50 km/h bez względu, gdzie do tego wykroczenia dojdzie (dziś tylko na obszarze zabudowanym).

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.