News

Prawo jazdy na smartfonie. Nadchodzą nowe przepisy

Prawo jazdy na smartfonie. Nadchodzą nowe przepisy

fot. Pixabay.com

Prawo jazdy na smartfonie – nadchodzą nowe regulacje w polskim prawie, które mają ułatwić i usprawnić m.in. kontrole drogowe.

Iphone 11, 11 Pro i 11 Pro Max – ceny i wygląd nowych modeli Apple >>

Ministerstwo Cyfryzacji rozwija systemy mObywatel, mPojazd i CEPiK 2.0. Dzięki temu niedługo będzie można wgrać na Twojego smartfona elektroniczną wersję dokumentu uprawiającego do prowadzenia pojazdów – do teraz możliwe to było jedynie dla dowodów osobistych, niedługo będzie to dozwolone również dla prawa jazdy.

Prawo jazdy jest jednym z uprawnień, które nie jest łatwo zdobyć w naszym kraju. Polska uchodzi za jedno z państw z największymi wymaganiami i trudnym egzaminem na prawo jazdy. 

Uczniowie nie odbiorą świadectw ani legitymacji. Nowy przepis >>

Do teraz podczas kontroli drogowej każdy kierowca musiał posiadać przy sobie dokument uprawniający go do jazdy. W przeciwnym razie groził mu mandat. Teraz sprawa będzie prostsza – po wgraniu prawa jazdy na smartfona wersja elektroniczna będzie uznawana na równi z fizycznym dokumentem. Zmiany mają być wprowadzone w pierwszym kwartale 2020 roku.

Dodatkowym plusem rozwijającego się systemu będzie łatwiejsza możliwość sprawdzenia ile mamy punktów karnych.

Drodzy zapominalscy i wygodniccy – przygotujcie swoje smartfony! Jeśli już teraz macie dowód osobity oraz kartę płatniczą wgrane na telefon to już niedługo portfele staną się zupełnie niepotrzebne ?


 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.