News

Boże Ciało z Quebonafide? Raper odrzucił taką propozycję!

Boże Ciało z Quebonafide? Raper odrzucił taką propozycję!

Fot. YouTube.com/QueQuality/KinoSwiatPL

Boże Ciało z Quebonafide? Raper odrzucił taką propozycję! Wspomina o tym w singlu, który pojawił się na jego nowej płycie. 

Boże Ciało - recenzja filmu  >> 

Boże Ciało – gdzie obejrzeć? 

W 2019 roku do kin wszedł film Jana Komasy – Boże Ciało. Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia fałszywego księdza zdobyła uznanie krytyków i została nominowana do Oscara. W roli głównego bohatera – 20-letniego Daniela – wystąpił Bartosz Bielenia.

Gdzie oglądać Boże Ciało online? Film znajdziecie na platformach Chili, nc+Go, Play Now i Player. 

Boże Ciało – Quebonafide miał nagrać piosenkę do filmu

W singlu AJETLAGTOMÓJNOWYDRAG, który pojawił się na najnowszej płycie Quebonafide – Romantic Psycho – raper wspomina o filmie Boże Ciało. Zdradza, że żałuje, że odrzucił propozycję udziału w produkcji. 

Żałuję tylko, że odrzuciłem „Boże Ciało” (…)słyszymy w drugiej zwrotce.

Jak się okazało to właśnie Kubie Grabowskiemu zaproponowano stworzenie utworu do filmu Jana Komasy. Ostatecznie w produkcji usłyszeliśmy fragment kawałka Słup Białasa i Lanka.

Rzeczywiście szukaliśmy interesujących twórców, by stworzyć kawałek, który mógłby promować film. Mieliśmy kilka pomysłów - jednym było wykorzystanie piosenki w samym filmie, drugim było nakręcenie klipu z oryginalną piosenką (…). Quebonafide wydał nam się idealnym wyborem, który potrafi połączyć za pomocą hip-hopu ludzi z bardzo wielu środowisk, nie zamykając się do ulicy czy hipsteriady, a jednocześnie ma wyrazistą osobowość i walczy o niezależność swojej ekspresji, o coś mu chodzi – mówił Jan Komasa w rozmowie z serwisem Filmweb.

Quebonafide zaskoczył nowym wyglądem! Co zrobił z tatuażami? >> 

Dlaczego Quebonafide jednak nie stworzył utworu promującego film Boże Ciało? W rozmowie z dziennikarzami Jan Komasa wyjaśnił, że dopiero z tekstu AJETLAGTOMÓJNOWYDRAG dowiedział się, że Quebonafide nie był zainteresowany współpracą.

Na wtedy, kiedy prowadziliśmy rozmowy z jego managementem, po prostu nasz stan wiedzy był taki, że mimo zorganizowanych pokazów artysta nie mógł na nie dotrzeć. Pojawiła się prośba, by pokaz zorganizować drugi raz, więc to zrobiliśmy. Pokaz został znów odwołany przez management artysty bodajże dzień przed. Uznaliśmy, że nie miał po prostu możliwości w tamtym okresie zapoznać się z filmem. Dopiero dziś ze słów w jego utworze wynika, że jednak „odrzucił” naszą propozycję – powiedział reżyser w wywiadzie dla Filmwebu.

Żałujecie? 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

ROMANTIC PSYCHO preorder: https://www.queshop.pl/romanticpsycho

Post udostępniony przez QUEBONAFIDE (@quebahombre)

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Dziękuję mieszkańcom Ciechanowa i okolic za wczorajszy koncert w moim rodzinnym mieście, oraz prezydentowi za bardzo ważne dla mnie wyróżnienie. Młode ramiona w pierwszych rzędach szybko opadały, ale popracujemy nad tym. 😁 Dziękuję również Łodzi i Wrocławiowi (!!) za wspaniałe przyjęcie na finiszu naszej trasy - Taconafide. Tej samej trasy, która pewnie za chwilę doprowadzi mnie do krótkiej scenicznej depresji, bo przez jakiś czas trudno będzie to przebić (ogromny szacunek dla Ciebie Filip). Niemniej jednak mam na to pewien plan, który sprawi mi i mam nadzieję Wam również trochę frajdy. Trzymajcie się i czekajcie cierpliwie moi drodzy milenialsi i Wy małe skrzaty co od rana czatujecie pod moim domem. Spróbuję zrobić tak żebyście podrastali razem ze mną. Super się z wami bawię, chociaż jestem trochę zmęczony. :) #lolyourenotquebonafide

Post udostępniony przez QUEBONAFIDE (@quebahombre)

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

BOŻE CIAŁO (2019) Jan Komasa Nie ma chyba bardziej oczekiwanego filmu w Gdyni niż nowy obraz Jana Komasy. Emocje spotęgowała informacja, że jest to nasz polski kandydat do Oscara. Walka o nominacje będzie bardzo trudna, mając ma horyzoncie Bonga, czy Almodovara, ale Boże Ciało to prawdopodobnie najlepszy film, który mogliśmy wystawić w tym roku. Najnowszy obraz reżysera „Miasta 44” znajduje się na zupełnie innym biegunie niż przytoczony film. Bowiem Boże Ciało to obraz, który idealnie wpisuje się w definicje niezależnego, „sundancowego” polskiego kina. Produkcję charakteryzuje skromność i kameralność, w której Komasa zaskakująco dobrze się odnalazł. Daniel, w którego rolę wciela się fenomenalny Bartosz Bielenia to młody chłopak, który wychodząc z poprawczaka podejmuje decyzje o samozwańczym zostaniu księdzem. Trafia do małej wsi, w której na skutek zdarzeń zostaje tymczasowo proboszczem parafii. Mieszkańców, najbliższych księdza, jak i samego Daniela łączy uzależnienie życia brakiem pełnej wolności. Nad Tomkiem cały czas wisi groźba wydania jego prawdziwej tożsamości. Pomagająca mu na parafii Aleksandra Konieczna próbuje pozbierać się po stracie syna, a jej córka mierzy się z problemem przynależności do lokalnej społeczności, która jest dręczona wspomnieniami wypadku. Komasa świetnie obrazuje nieruchomymi kadrami bohaterów uwięzionych w czterech ścianach życia. Od „Cichej Nocy” nie było tak naturalistycznej polskiej produkcji. Umieszczenie naturszczyków w miejscu akcji, które stanowi jedna mała, hermetyczna wioska daje efekt intymności. To właśnie w takich warunkach może rozwijać się kameralna historia o ludziach. Komasa traktuje każdego bohatera jak człowiek. Zarówno w księdzu jak i w wiejskim pijaczku można znaleźć dobre i złe cechy. To prawie dokumentalne spojrzenie jest największą zaletą Bożego Ciała. Komasa stworzył film kompletny prawie pod każdym względem. Począwszy od świetnego scenariusza i reżyserii, przez aktorstwo na najwyższym poziomie (Konieczna, Rycembel, Bielenia), kończąc na muzyce i zdjęciach, które nadają brzmienie i wygląd tej ujmującej, pełnej intymności historii szansa na lwy: film, reżyseria, aktor, aktorka drugoplanowa, zdjęcia

Post udostępniony przez filmywminute Adam Krośnicki M. (@filmywminute)

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Dla mnie była to trzecia Gdynia, dla Dominika pierwsza. Po takim werdykcie, jak wczoraj, zastanowimy się pewnie dwa razy, czy nie ostatnia. Z drugiej strony trzeba powiedzieć jedną rzecz: na wszystkie takie wydarzenia warto jeździć, żeby poznać ludzi, spędzać genialnie czas wśród osób, które jak my kochają kino i traktują festiwal jak święto kina, a więc przez to święto wszystkich. Kinomanów, których nie interesują zakulisowe zagrywki, #UcieranieStanowisk, solidarność zawodowa. Tak samo jak nie interesują mnie polityczne stanowiska jury i nagrodzonych, przez co gala finałowa była nie tylko rozczarowująca, ale też niesmaczna. Przechodząc do nagród, na zdjęciu widzicie @bartosz_bielenia_fanpage który zagrał jedną z najwybitniejszych ról w polskim kinie ostatnich lat, w filmie, który być może nie przejdzie do historii naszej kinematografii, ale sugeruje na pewno wydoroślenie, dojrzałość Jana Komasy. #bożeciało to film wyśmienicie zagrany na wszystkich poziomach, wybornie skontrolowany reżysersko, przejmujący i kapitalnie napisany przez młodego Mateusza Pacewicza (szacunek!). Przy całym zrozumieniu, że moja ukochana #mowaptakow miała małe szanse na Złote Lwy (takie filmy nie wygrywają festiwali, tym większy szacunek dla jury młodych - @mckedziora nie znam twoich towarzyszek, dlatego na Twoje ręce składam te podziękowania), to właśnie #BożeCiało powinno było wygrać 44. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych! @fpffgdynia Tymczasem jury pod przewodnictwem Macieja Wojtyszki wybrało najnowszy film Agnieszki Holland, zmiażdżony przez krytykę na @berlinale i większość widzów na @mff_nowehoryzonty . Oni jednak byli mądrzejsi, przyznali nagrodę po znajomości, dając przy tym upust swoim politycznym frustracjom. Przepraszam za mocne słowa, ale wydaje mi się, że jury straciło szansę na nagrodzenie subtelności sztuki i wybrało toporność i metaforę podawaną łopatą. Potrzebne są zmiany w strukturze festiwalu, w selekcji filmów nie po nazwiskach, w ramach wzajemnej adoracji. Potrzebna jest też odwaga w wyborach, najpierw na poziomie zaproszeń do jury, a potem już w ramach jury w kwestii werdykcie. @stasierskimaciej

Post udostępniony przez Watching Closely (@watchingevencloser)

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.