News

Ojciec Rafała Brzozowskiego to znany sportowiec. Kim jest Zdzisław Brzozowski?

Ojciec Rafała Brzozowskiego to znany sportowiec. Kim jest Zdzisław Brzozowski?

Fot. Instagram.com/rafal_brzozowski_official

Ojciec Rafała Brzozowskiego to znany sportowiec. Kim jest Zdzisław Brzozowski, po którym reprezentant Polski na Eurowizji 2021 odziedziczył zamiłowanie do sportu?

Eurowizja 2021: które miejsce zajął Rafał Brzozowski? Są wyniki >> 

Być może nie wszyscy z Was o tym wiedzą, ale Rafał Brzozowski w przeszłości trenował zapasy. W 2006 roku zdobył brązowy medal Akademickich Mistrzostw Polski w tej dyscyplinie. Niestety kontuzja spowodowała, że zrezygnował z kariery sportowej.

Rafał Brzozowski jest z wykształcenia nauczycielem wychowania fizycznego. Skończył studia na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Absolwentem tej samej uczelni jest jego tata – Zdzisław Brzozowski.

Rafał Brzozowski – tata

Zdzisław Brzozowski ma na swoim koncie wiele sukcesów. Tata Rafała Brzozowskiego trenuje zapasy od 13. roku życia. Nadal, choć jest na emeryturze, zdobywa medale.

W internecie możemy znaleźć informacje, że krótko przed początkiem pandemii koronawirusa Zdzisław Brzozowski otrzymał złoty medal na Mistrzostwach Świata Weteranów w Warszawie. Pierwszą nagrodę przywiózł ze Światowego Festiwalu Zapaśniczego w Tokio. Na Igrzyskach Olimpijskich w 1980 roku brał udział w turnieju przedolimpijskim. Pokonał mistrza Rosji Anatolija Zarina.

Eurowizja 2021: Rafał Brzozowski reprezentantem Polski?! Wszystko na to wskazuje >> 

Jestem z niego bardzo dumny, chciałbym mieć w przyszłości taka kondycję i taki zapał do działania – mówił Rafał Brzozowski o swoim tacie w wywiadzie dla Jastrząb Post.

W sieci trudno znaleźć zdjęcia Rafała Brzozowskiego z tatą. Zdzisława Brzozowskiego można obserwować na Facebooku.

Rafał Brzozowski jest do niego podobny? 

 

 

 

 

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.