News

Retrogradacja Merkurego 2022 – co to jest i od kiedy do kiedy trwa?

Retrogradacja Merkurego 2022 – co to jest i od kiedy do kiedy trwa?

fot. Pixabay.com

Retrogradacja Markurego to zjawisko, które rozpocznie się w styczniu i potrwa kilka tygodni. W 2022 roku mamy mieć z nim do czynienia aż cztery razy. Co to jest retrogradacja Merkurego i jaki może mieć na nas wpływ?

Pełnia Księżyca – styczeń 2022. Kiedy jest Wilczy Księżyc? >> 

Retrogradacja – co to jest?

W astronomii termin retrogradacja oznacza ruch ciała niebieskiego, które pozornie obraca się lub porusza po orbicie w kierunku przeciwnym, niż większość ciał w danym układzie orbitalnym. W czasie retrogradacji występuje wrażenie, że ciała niebieskie „cofają się”. W rzeczywistości nie zmieniają jednak kierunku.

Mówi się, że kiedy ciało niebieskie pozornie się cofa, podróżuje przez „podziemny świat”.

Biologiczna Bzdura Roku 2021 – są wyniki. Kto na 1. miejscu? >>

Retrogradacja Merkurego 2022 – kiedy?

Retrogradacja Merkurego rozpocznie się 14 stycznia i potrwa do 3 lutego 2022 roku. To będzie pierwsze takie zjawisko w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Retrogradacja Merkurego w 2022 roku ma nastąpić w sumie cztery razy (zazwyczaj ma to miejsce trzy razy w roku).

  • 14 stycznia – 3 lutego – w Wodniku i Koziorożcu
  • 10 maja – 2 czerwca – w Bliźniętach
  • 9 września – 2 października – w Wadze
  • 29 grudnia – 18 stycznia – w Koziorożcu

Ruch „wsteczny” Merkurego nie jest łatwy do zaobserwowania gołym okiem. Ma to być możliwe tylko przed wschodem lub zaraz po zachodzie Słońca.

Ferie zimowe 2022: kiedy wolne od szkoły? [DATY, WOJEWÓDZTWA] >> 

Retrogradacja Merkurego – wpływ

Z naukowego punktu widzenia retrogradacja jest tylko złudzeniem i nie ma na nas wpływu. Astrologowie uważają jednak, że jest inaczej. Mówi się, że w czasie retrogradacji Merkurego chętniej wracamy do tego co było i rozpamiętujemy przeszłość. Z retrogradacją Merkurego wiązane są też negatywne wydarzenia - niepowodzenia, wpadki, trudności w pracy. Retrogradacja Merkurego ma być odpowiednim czasem na to, żeby kierować się intuicją. Co ciekawe, w czasie retrogradacji Merkurego mają występować intensywne opady.

Szczególnie zjawisko retrogradacji Merkurego miałyby odczuwać osoby urodzone pod znakiem Bliźniąt i Panny.

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.