News

Biologiczna Bzdura Roku 2021 – są wyniki. Kto na 1. miejscu?

Biologiczna Bzdura Roku 2021 – są wyniki. Kto na 1. miejscu?

Fot. Pixabay.com

Ogłoszono wyniki rankingu na Biologiczną Bzdurę Roku 2021. Czyja wypowiedź znalazła się na 1. miejscu?

Biologiczna Bzdura Roku 2020 wybrana. Kto wygrał w niechlubnym rankingu? >> 

9 stycznia 2022 roku zakończyło się głosowanie na Biologiczną Bzdurę Roku 2021. Ranking najbardziej absurdalnych stwierdzeń z zakresu biologii, chemii, medycyny, dietetyki i psychologii jest przygotowywany od 2016 roku przez twórcę bloga To Tylko Teoria.

W tym roku w plebiscycie oddano łącznie 7239 głosów. Zwycięska wypowiedź symbolicznie zostaje „nagrodzona” wirtualną statuetkę Alternatywnej Zięby.

Łukasz Sakowski, który prowadzi blog To Tylko Teoria, tłumaczy, że Biologiczna Bzdura Roku ma na celu popularyzację nauki i narracji pronaukowej.

Turcja oficjalnie zmienia nazwę. Jak teraz będzie nazywał się kraj? >> 

Biologiczna Bzdura Roku 2021 – wyniki

Pierwsze miejsce w rankingu na Biologiczną Bzdurę Roku 2021 zajęła Anna Maria Żukowska. Polityczka zdobyła 23,2% głosów za wypowiedź, że zdarzają się biologiczni mężczyźni rodzący dzieci.

Z definicji nie ma fizycznej możliwości, by biologiczny mężczyzna zaszedł w ciążę, utrzymał ją, urodził dziecko. Możliwa jest co prawda sytuacja, że osoba identyfikująca się jako mężczyzna może urodzić. Ale taka osoba jest biologiczną kobietą. Nie można zatem mówić o biologicznych mężczyznach rodzących dzieci – cytuje genetyka, dra hab. i prof. Marcina Woźniaka autor To Tylko Teoria. 

Czarne skrzynki w samochodach od lipca 2022 obowiązkowe. To nie koniec zmian >> 

Drugie miejsce zajął Jan Duda za wypowiedź, że homoseksualizm jest w znacznym stopniu zjawiskiem zaraźliwym.

Z perspektywy biologicznej zaraźliwość homoseksualizmu jest zwyczajnie niemożliwa. Można domyślać się, że autorowi mogło chodzić o czynniki społeczno-kulturowe wpływające na orientację seksualną. Nie ma jednak dowodów, które pozwalałyby uzasadnić taką interpretację. Nie da się w społeczny sposób „zarazić” jakąkolwiek orientacją – czytamy na blogu To Tylko Teoria. Autor cytuje psycholożkę, psychoterapeutkę i seksuolożkę kliniczną w trakcie certyfikacji, Martynę Dziekan.

Ostatnie miejsce na podium zajął Przemysław Czarnek za wypowiedź: To są oczywiste sprawy, znane ludziom od miliardów lat.

Wszechświat istnieje od około 14 miliardów lat, a Ziemia powstała 4,6 miliarda lat temu. Życie na Ziemi trwa od niespełna 4 miliardów lat, ale przez większość tego czasu organizmy były pojedynczymi komórkami lub zlepkami komórek. Najnowsze znaleziska archeologiczne w Maroko wskazują na to, że nasz gatunek, a więc człowiek rozumny, pojawił się na Ziemi dopiero około 300 000 lat temu – podsumował słowa ministra biolog ewolucyjny, dr hab. i prof. Marcin Czarnołęski. Komentarz pojawił się na stronie totylkoteoria.pl.

Więcej miast w Polsce od 1 stycznia >>

Dalsze miejsca w plebiscycie Biologiczna Bzdura Roku 2021 zajęli: Marcin Najman, Viola Kołakowska, Jaś Kapela, Marek Suski, Maria Kurowska, Sylwia Spurek, Katarzyna Ratkowska, Janusz Korwin-Mikke.

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.