Reklama
placeholder
News

Ridery gwiazd: kto ma najdziwniejsze wymagania koncertowe?

Ridery gwiazd: kto ma najdziwniejsze wymagania koncertowe?

Fot.Instagram.com

Reklama
Reklama
placeholder

Jakie zachcianki mają gwiazdy na koncertach? Zobacz naszą listę ich riderów, czyli rzeczy, które muszą zostać spełnione, żeby artysta wyszedł na scenę. Niektóre życzenia na pewno Was zaskoczą. To już przesada?

Najpiękniejszy basen w Polsce. Robi wrażenie! >> 

Britney Spears

Kiedyś przed koncertem Księżniczka Popu miała zażyczyć sobie, żeby dostarczono do jej garderoby hamburgery z McDonald’s. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że Brit chciała dostać kanapki bez bułek. Dodatkowo, prosiła, żeby w jej garderobie znalazły się oprawione zdjęcia… księżnej Diany. Myślicie, że Harry i William są fanami muzyki Britney? ;-) 

 

 

Jennifer Lopez

Jennifer miała kiedyś zaśpiewać przed 60-milionową publicznością na zawodach sportowych w Indiach. Przed koncertem J.Lo zażyczyła sobie m.in. miejsc hotelowych dla licznej ekipy, prywatnego sztabu stylistów i… odrzutowca! Te wymagania były zbyt duże dla organizatorów show i ostatecznie Jennifer Lopez nie zaśpiewała w Indiach. 

 

 

Mariah Carey

Jej ridery koncertowe owiane są już legendą. Przed każdym show wokalistka ma przedstawiać organizatorom całą listę swoich wymagań. Gwiazda podobno często prosi o zapewnienie jej dwudziestu… białych kotów i gołębi. Za to nie wymaga zbyt wiele od cateringu. Jej ulubionym daniem są panierowane udka z kurczaka.

 

 

Lady Gaga

W 2013 roku pisano, że życzeniem Lady Gagi było, żeby w jej garderobie znalazły się skórzane kanapy, kultowe plakaty z Davidem Bowie, zespołem Queen, Eltonem Johnem i Billie Holiday'em i świeżo cięte róże. Najlepsze zostawiliśmy na koniec. Gaga prosiła też o… manekin z różowymi włosami łonowymi! Może po Narodzinach Gwiazdy coś się zmieniło i Lady Gaga nie jest już tak wymagająca? ;-) 

 

 

Madonna

Sprostanie wymaganiom Królowej Popu to wyzwanie. Wokalistka przed każdym koncertem życzy sobie zapewnienia jej ekipy, która składa się z około 200 osób! Piosenkarka musi mieć do dyspozycji m.in. osobistych kucharzy, trenerów i aż 30 ochroniarzy. W dodatku w jej garderobie mają znajdować się lilie i róże, które mają dokładnie 6 cali długości. Mówi się też, że wiele lat temu Madonna prosiła dodatkowo o zapewnienie jej dwudziestu niezależnych linii telefonicznych.

 

 

Kanye West

Raper żąda żeby strój jego szofera, który wiezie go na koncert, składał się wyłącznie z ubrań w stu procentach bawełnianych. W pokoju hotelowym męża Kim Kardashian nie mogą znaleźć się też inne ręczniki niż te, które zaprojektował Versace.

 

 

Beyonce

Przed koncertem na Orange Warsaw Festival 2013 Beyonce miała zażyczyć sobie wody alkalicznej w temperaturze 21 stopni Celcjusza, tytanowych słomek do picia za jedyne 3 tysiące złotych oraz ręcznie rzeźbionych kostek lodu. Nic takiego? Beyonce poprosiła też, żeby w jej toalecie znalazł się czerwony papier toaletowy.

 

 

Jay-Z

Mąż Beyonce ma jeszcze większe wymagania niż jego ukochana. Raper jeździ na koncerty wyłącznie najnowszym modelem luksusowego czarnego maybacha i pije tylko wino oraz szampana. Nie może to być jednak byle jaki alkohol. Mówi się, że szampan nie może być tańszy niż 300 dolarów za butelkę, a jedyne akceptowane przez Jay’a wino to Sassicaia z 2004 roku.

 

 

Katy Perry

Wokalistka chyba nie lubi nawiązywać nowych znajomości. Jej prośbą jest, żeby szofer, który wiezie ją na koncert, nie próbował z nią rozmawiać i nie gapił się na nią podczas jazdy. Kierowca nie powinien też rozmawiać z nikim, kto towarzyszy Perry w podróży. Szofera ma obowiązywać również główna zasada – zawsze pytaj, nigdy niczego nie przypuszczaj.

 

 

Alicia Keys

W 2013 roku piosenkarka zagrała w Poznaniu. Jak twierdzili organizatorzy, jej życzenia nie były bardzo wygórowane. No, może poza listą napojów, które chciała dostać gwiazda. Keys zażyczyła sobie niesłodzonego mleka migdałowego, organicznej wody kokosowej i… wody z wyspy wulkanicznej oraz żelków. Z tych ostatnich Alicia Keys miała przyrządzać specjalny koktajl.

 

 

Ed Sheeran 

Na koniec Ed Sheeran, który w przeciwieństwie do swoich kolegów nie ma zbyt dużych wymagań przed występami. Przed koncertami na festiwalu  w Glastonbury Brytyjczyk poprosił jedynie o  soki Robinsons, Colę, Fantę, Sprite i słoik miodu. 

 

 

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama