News

Eurowizja 2019: Roksana Węgiel jedzie do Izraela! Co zaśpiewa?

Eurowizja 2019: Roksana Węgiel jedzie do Izraela! Co zaśpiewa?

YouTube.com/Junior Eurovision Song Contest

To bardzo dobry czas dla Roksany Węgiel. Najpierw wygrała pierwszą edycję The Voice Kids, potem brawurowo wystąpiła na Eurowizji Junior w Mińsku i wygrała konkurs, a niedawno mogliśmy oglądać ją na sylwestrowej imprezie w Zakopanem. Teraz przed nią kolejne wyzwanie. 14-letnia wokalistka wystąpi w Konkursie Eurowizji dla dorosłych w Izraelu!

Roksana Węgiel – Eurowizja 2019

Tegoroczny Konkurs Piosenki Eurowizji będzie dla Polaków wyjątkowy, ponieważ wokalistów z Polski zobaczymy aż dwukrotnie. Już w maju w konkursie głównym w Izraelu wystąpi reprezentant z Polski, który zostanie wybrany w głosowaniu widzów. Na gali zobaczymy także Roksanę Węgiel, która wystąpi tam jako gość specjalny. Zaśpiewa hit, którym kilka miesięcy temu zdobyła serca europejskiej publiczności - Anyone I Want To Be.

Eurowizja 2019 - data konkursu 

W tym roku Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się 14-18 maja w Tel Awiwie. Wszystko za sprawą Netty Barzilaj, która wygrała konkurs w 2018 roku piosenką TOY. Polskę reprezentował wówczas duet Gromee i Lukas Meijer z piosenką Light Me Up, która ostatecznie zajęła 14. miejsce, zdobywając tylko 81 punktów. 

Przypomnijmy, że w tym roku w Polsce, za sprawą zwycięstwa Roksany Węgiel, odbędzie się Eurowizja Junior. Szczegóły konkursu nie są jeszcze znane. 

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj