News

Roksana Węgiel na maturze odniosła się do własnej piosenki. Znamy szczegóły

Roksana Węgiel na maturze odniosła się do własnej piosenki. Znamy szczegóły

fot. instagram.com/roxie_wegiel

Tegoroczne matury dobiegły już końca. W tym roku zdawało je kilka rodzimych gwiazd, chociaż najwięcej zamieszania było wokół Roksany Węgiel. Wokalistka pochwaliła się, że nawiązała do swojego utworu.

Roksana Węgiel pokazała nowy strój maturalny. Chciała „wbić szpilę” mentorce Irenie? >>

Roksana Węgiel – matura 

Roxie jest jedną z najpopularniejszych polskich gwiazd młodego pokolenia. Artystka skupia się na karierze, póki co nie planuje iść na studia. Przygotowania do egzaminu maturalnego musiały być dla niej szczególnie wymagającym okresem – w tym samym czasie media obiegła wiadomość o jej związku z 8 lat starszym partnerem, Kevinem Mglejem, Roxie wydała także nową płytę i kupiła mieszkanie.

Roxie Węgiel ma dwa mieszkania: jedno z Kevinem, a drugie... >>

Roksana jest jednak zadowolona ze swoich poczynań na maturze, czeka na wyniki egzaminów pisemnych, pochwaliła się również efektem ustnych. Z języka angielskiego uzyskała 100%, z języka polskiego 90%. Jak się okazuje, w przypadku tego drugiego egzaminu, artystka miała okazję powołać się na… własną piosenkę!

To było hitem, bo dostałam do opisania obraz Warszawy w lecie, to był chyba Nowy Świat. Opisałam ten obraz miasta, odwołałam się do wiersza Wisławy Szymborskiej "Nic dwa razy się nie zdarza" i do mojego utworu "Miasto" – powiedziała Roksana w rozmowie z portalem Świat Gwiazd.

Miasto to taneczny utwór opowiadający o życiu w mieście, zabawie i bliskości. Utwór miał premierę w marcu 2023 roku i promował album 13+5 - pierwszą płytę, jaką artystka wydała, jako osoba pełnoletnia. Nie sposób nie zauważyć tutaj, że także drugi utwór literacki może jej być dobrze znany dzięki branży muzycznej — wiersz Wisławy Szymborskiej jest hitem wśród młodzieży dzięki jego muzycznej interpretacji od sanah. 

Oprócz tego Roxie została zapytana o utwór Elizy Orzeszkowej.

Być może za mało wypowiedziałam się w temacie “Glorii Victim”. “Victis”? “Victim”. Mogło tak być, ale i tak jestem zadowolona, bo ja naprawdę poszłam z taką myślą, że pewnie trafię na jakąś hardkorową lekturę, której nie przeczytałam i będzie przypał, a było wszystko dobrze

Gratulujemy Roksanie ukończenia egzaminów oraz szczęśliwie wylosowanego pytania.


 

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu Informacje o nadawcy
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.