News

Skatepark z kostki brukowej tylko w Polsce. 'Było konsultowane ze środowiskiem'

Skatepark z kostki brukowej tylko w Polsce. 'Było konsultowane ze środowiskiem'

Fot. Instagram.com/katowice_osiedle_tysiaclecia

W Polsce powstał skatepark z kostki brukowej. Inwestycja miała być konsultowana ze „środowiskiem  skate subkultury”. Coś poszło nie tak? 

Świąteczna iluminacja Warszawy 2019 [INFO, ZDJĘCIA] >> 

Skatepark z kostki w Katowicach

W Piotrowicach, części dzielnicy Piotrowice-Ochojec miasta Katowice, przy ulicy Barcelońskiej, powstał skatepark. Realizacja projektu kosztowała 400 tysięcy złotych i powstała w ramach Budżetu Obywatelskiego. Budowa skateparku została zakończona w listopadzie 2019 roku. Więcej informacji na temat inwestycji znajdziecie tutaj. 

Nowe miejsce wzbudziło sporo kontrowersji, bo zostało zbudowane z… kostki brukowej. Skatepark został mocno skrytykowany w sieci.

Doskonale widać, że miejsce, które będzie miało służyć jako skatepark dla młodzieży, nie nadaje się kompletnie do niczego. Począwszy od złej nawierzchni z kostki, po wątpliwie zaprojektowane przeszkody z drzewami i kompletnie nieprzemyślaną powierzchnię, która po prostu nie pozwala na swobodną jazdę

W Katowicach-Piotrowicach przy ul. Barcelońskiej powstaje skatepark z kostki betonowej! Kandydat na makabryłę 2019

Polska. Katowice. Kolejny przykład marnotrawienia pieniędzy podatników. Nowo powstały „skate-park” z Budżetu Obywatelskiego 2018 kosztował 400 tysięcy złotych. Na załączonym zdjęciu doskonale widać, że miejsce, które będzie miało służyć jako skate park dla młodzieży, nie nadaje się kompletnie do niczego. Począwszy od złej nawierzchni z kostki, po wątpliwie zaprojektowane przeszkody z drzewami po środku i kompletnie nieprzemyślaną powierzchnię, która po prostu nie pozwala na swobodną jazdę – cytują wypowiedzi internautów portale.

Viki Gabor ofiarą rasistowskiego ataku. Sprawa trafi do prokuratury >> 

Dziennikarze Dziennika Zachodniego poprosili przedstawicieli Urzędu Miasta o komentarz w sprawie kontrowersyjnego projektu. Jak się okazuje inwestycja powstała zgodnie z planem.

Na każdym etapie realizacji zadania – szczególnie projekt – było ono konsultowane zarówno z wnioskodawcą, jak również środowiskiem skate subkultury. Wszystkie elementy inwestycji – w tym także nawierzchnia, co warto zaznaczyć z kostki bezszwowej ułożonej bez fugowo - były zaakceptowane. (…) Ponadto w maju cały projekt przesłano do Rady Jednostki Pomocniczej i przedstawiono bez uwag w powiatowej społecznej radzie ds. osób niepełnosprawnych – czytamy.

Polska myśl budowlana aż tak zawiodła?

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Skate-Park w Katowicach- Piotrowicach (ul. Barcelońska - działka 7/4) to bubel? Wyrzucono w błoto 400 tys. złotych? http://bo.katowice.eu/Projekty/Strony/Budowa-SKATE-PARKU-dla-mieszka%C5%84c%C3%B3w-po%C5%82udniowych-dzielnic-Katowic.aspx?fbclid=IwAR0cTiJwpnXJ9C7cLRGHBX3Gc-yQWxWtHb53Jt18LEy4VhNCIDqMkbtZI4c #katowiceosiedletysiąclecia #kato #katowice #lovesilesia #mojekato #silesia #górnyśląsk #gornyslask #tysiąclecie #tysiaclecie #osiedletysiaclecia #skateparkpiotrowice #katowicepiotrowice #stawmaroko #katowice #tauzenkatowice #tauzen #tysiaclecia #tysiąclecia #tysiaclecie_moje_osiedle #tauzenlove #katowicenocą #piotrowice #kukurydze #1000lecie #stawmaroko #katowiceniechicago #katowiceiokolice #parkśląski #parkchorzowski

Post udostępniony przez Katowice Osiedle Tysiąclecia (@katowice_osiedle_tysiaclecia)

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj