News

Śnieg w październiku 2019! Kiedy pierwsze opady?

Śnieg w październiku 2019! Kiedy pierwsze opady?

Fot. Pixabay.com

Śnieg spadnie w październiku 2019. Kiedy pierwsze opady? Białego puchu możemy spodziewać się już naprawdę niedługo.

Święto państwowe 19.10. Będzie wolne? >> 

Październik 2019: jaka pogoda?

Jesień w tym roku zaskoczyła pogodą. We wrześniu i na początku października było bardzo chłodno i wietrznie. Temperatury spadały nawet poniżej 5 stopni Celsjusza. Później mogliśmy cieszyć się prawdziwą złotą jesienią. W połowie października temperatury były wręcz wiosenne - praktycznie w całej Polsce słupki rtęci wskazywały 18-22 stopnie Celsjusza. We Wrocławiu temperatury sięgały nawet 25 stopni. Niestety wszystko wskazuje na to, że zbliża się koniec ciepłych dni. Synoptycy przewidują, że jeszcze w październiku w Polsce spadnie śnieg.

Nowa marka trafia do Polski. Kiedy otwarcie luksusowego butiku? >> 

Śnieg w październiku 2019

Źródła podają, że opadów śniegu oraz śniegu z deszczem w naszym kraju możemy spodziewać się w ostatnich dniach miesiąca, czyli 29, 30 i 31 października 2019 roku. Na początku biały puch spadnie w Suwałkach, Białymstoku, Warszawie i Krakowie. W górach natomiast m.in. w Karpaczu, Szklarskiej Porębie i Zakopanem.

Synoptycy ostrzegają, że bardzo chłodno może być rano i wieczorem. Szczególną ostrożność powinni zachować kierowcy, ponieważ miejscami może wystąpić przymrozek. Prawdopodobnie w ciągu dnia śnieg stopnieje, bo termometry mają pokazywać 6-11 stopni Celsjusza.

Korzystajcie z ostatnich typowo jesiennych dni! ;-) 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj