Reklama
placeholder
News

Sober dating - nowy sposób na randkowanie. Na czym polega trend?

Sober dating - nowy sposób na randkowanie. Na czym polega trend?

fot. pixabay.com

Reklama
Reklama
placeholder

Sober dating to nowy - z pewnością nieszkodliwy - trend na TikToku, który może zrewolucjonizować podejście do randek. Kiedyś naturalnym było zaproszenie potencjalnej drugiej połówki na drinka czy imprezę. Młodzi ludzie promują od niedawna zupełnie inne podejście do pierwszego romantycznego spotkania z drugą osobą. Jakie?

Związek urojony, czyli nowy trend na TikToku. Na czym polega? >>

Sober dating - trzeźwe randkowanie. Jakie są plusy?

Hasztag #soberdating zdobywa coraz większą popularność na TikToku, a wiąże się z promowaniem trzeźwych randek. Mowa tu o jakichkolwiek używkach, jednak z akcentem na wstrzemięźliwość alkoholową. Nie ma mowy nawet o kropli napoju wysokoprocentowego czy umiarze w piciu - spotkanie ma przebiegać bez takich dodatków.

Co jest powodem globalnej chęci odbywania randek bez używek? Idące za tym świeże spojrzenie na sytuację, świadomość chwili oraz bycie tu i teraz. Młodzi ludzie chcą podejmować dobre decyzje i nie żałować swoich wyborów następnego dnia. Warto dodać, że alkohol zniekształca perspektywę, przez co nie tylko wydarzenia, tematy rozmów, ale i wygląd rozmówcy mogą wydawać się nieco inne i odbiegać od realiów. Dodatkowo młodsze pokolenie stawia na wolność, a często słyszy się nieproszone napomnienia czy zachęty typu "z nami się nie napijesz?". Otóż, nie - młodzi nie napiją się, gdy nie chcą, a szczególnie w trakcie trwania randki, by wszystko przebiegało zgodnie z ich wolą i w bezpieczeństwie. Ten nowy trend być może spowoduje zmiany w schematach, które wciąż rządzą światem, i dzięki nowemu podejściu stereotyp o "nudnym" znajomym, który stroni od alkoholu, może stopniowo znikać.

Śmiertelny trend na TikToku. Ratownicy apelują: nie róbcie tego >>

Na tle wielu szkodliwych, generujących kompleksy czy fałszywe spojrzenie na dane zjawiska wyzwań czy trendów warto docenić ten, który zdecydowanie pozytywnie wpłynie na relacje międzyludzkie i zmniejszenie zagrożeń wynikających m.in. ze spotkania kogoś obcego twarzą w twarz.

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama