Reklama
placeholder
News

Śmiertelny trend na TikToku. Ratownicy apelują: nie róbcie tego

Śmiertelny trend na TikToku. Ratownicy apelują: nie róbcie tego

fot. pixabay.com

Reklama
Reklama
placeholder

W ostatnim czasie na TikToku pojawił się hasztag #boatjumping, który zachęca do wzięcia udziału w wyzwaniu polegającym na wyskoczeniu z pędzącej łodzi lub motorówki. Niektórzy internauci łączą ten "wyczyn" z piciem alkoholu, rzucając się w wodne fale w pogoni za puszką piwa. Ratownicy apelują, by pod żadnym pozorem nie podążać ślepo za trendami, gdyż może to nieść za sobą poważne konsekwencje.

Sprawa śmierci Polki i jej dziecka po skoku z promu do Szwecji wyjaśniona. Tragiczne informacje >>

Śmiertelny trend na TikToku - jakie są skutki?

Od wzięcia udziału w najnowszym, niebezpiecznym trendzie na TikToku zginęły do tej pory co najmniej cztery osoby. Ratownicy ostrzegają przed wskakiwaniem do wody z rozpędzonej łodzi, ponieważ "lądowanie" na tafli przypomina uderzenie o beton. Przy niefortunnym upadku można z łatwością połamać kończyny, jak i kark.

Pierwszą ofiarą śmiertelnego trendu był pewien mężczyzna, który chciał wypróbować to tiktokowe wyzwanie na własnej skórze. W tym celu wskoczył do rzeki z pokładu rozpędzonej motorówki i zginął na oczach żony i dzieci.

W ciągu ostatniego pół roku mieliśmy cztery utonięcia, których można było uniknąć. Wyzwanie polega na tym, że płyniesz bardzo szybko łodzią, a gdy już osiągasz pożądaną prędkość, wchodzisz na krawędź i skaczesz. Nie nurkujesz, tylko lecisz na stopy i pochylasz się do przodu. 

- poinformował kapitan Jim Dennis z oddziału ratunkowego w Childersburgu, którego wypowiedź zacytowano w New York Post.

Na TikToku do wyszukiwanego hasztagu dołączono ostrzeżenie. Po wpisaniu w wyszukiwarce aplikacji "#boatjumping" wyświetla się następujący komunikat: "udział w tej aktywności może spowodować uraz u Ciebie lub kogoś innego".

 

@erikhornsten #boatjumping #boatjump #beer #boatlife #jump#wasted ♬ Bad Boy - Yung Bae & bbno$ & Billy Marchiafava

 

@dayyachtcharters Would you like to be jumping off this boat right now? #boatjumping #yacht #charter #cabo #mexico #bahamas #seattle #cayman #yachtscayman #cancun #fyp ♬ What the Hell - Avril Lavigne
Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama