News

Spadające gwiazdy – kwiecień 2021. Kiedy oglądać Lirydy?

Spadające gwiazdy – kwiecień 2021. Kiedy oglądać Lirydy?

Fot. Pixabay.com

W kwietniu 2021 roku będziemy mogli podziwiać Lirydy. Kiedy oglądać spadające gwiazdy? Wtedy koniecznie pomyślcie życzenie! ;-) 

Obostrzenia po 9.04 przedłużone. Do kiedy? >>

Lirydy to rój meteorytów, które są związane z kometą Thatchera. Ich drogi przecinają się na granicy gwiazdozbiorów Lutni i Herkulesa. Już niedługo będziemy mogli zobaczyć maksimum ich roju. Kiedy oglądać deszcz spadających gwiazd?

Lirydy 2021 – kiedy oglądać? Data

Zazwyczaj Lirydy możemy obserwować w dniach 16-25 kwietnia. Maksimum Lirydów przypada jednak na 21/22 kwietnia. Właśnie wtedy rój meteorów ma znajdować się w gwiazdozbiorze Lutni. Mówi się, że Lirydy najlepiej jest obserwować po godzinie 23.00, bo zazwyczaj najwięcej meteorów spada w drugiej połowie nocy i nad ranem.

W kwietniu spadnie prawdopodobnie około 20 Lirydów na godzinę. W przeszłości zdarzało się jednak, że przez 60 minut spadło ich aż 100.

Eurowizja 2021: która będzie Polska? Oto kolejność występów >>

Gdzie obserwować Lirydy w kwietniu 2021? Aby obserwacja spadających gwiazd była udana, najlepiej wybrać się w możliwie puste, niezadrzewione miejsce, które jest oddalone od centrum miasta. Do obserwacji nie jest nam potrzebny żaden profesjonalny sprzęt.

Będziecie oglądać spadające gwiazdy?

 

 

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.