News

Spadające gwiazdy – lato 2020: kiedy oglądać Południowe delta Akwarydy?

Spadające gwiazdy – lato 2020: kiedy oglądać Południowe delta Akwarydy?

Fot. Pixabay.com

Spadające gwiazdy zobaczymy latem 2020! Kiedy oglądać południowe delta Akwarydy? Znamy daty!

Facebook: atak na polskich użytkowników. Uważaj na te wiadomości! >>  

Mówi się, że kiedy na niebie zobaczymy spadającą gwiazdę, trzeba pomyśleć życzenie. Wtedy szanse na to, że ono się spełni, będą jeszcze większe! ;-) 

W lipcu i sierpniu 2020 roku okazji do oglądania spadających gwiazd będzie naprawdę sporo. Latem będziemy mogli podziwiać m.in. rój Południowych delta Akwarydów. Kiedy dokładnie pojawi się na niebie?

Spadające gwiazdy – lipiec, sierpień 2020 – daty

Południowe delta Akwarydy to rój meteorów, którego radiant, czyli obszar, z którego „rozbiegają się” drogi meteorów, znajduje się w gwiazdozbiorze Wodnika. Południowe delta Akwarydy są aktywne od 12 lipca aż do 19 sierpnia, a maksimum roju przypada na 28 lipca. Jest to jeden z najaktywniejszych strumieni meteorów, które możemy zobaczyć latem – każdej nocy, tylko w ciągu godziny, można zauważyć kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt, spadających gwiazd.

Julia Wieniawa ma WŁASNE GIFY! Jak je znaleźć na Instagramie? >>

Latem 2020 roku zobaczymy też Północne delta Akwarydy. Ten rój meteorów, którego radiant też znajduje się w gwiazdozbiorze Wodnika, będzie aktywny później niż jego poprzednik, bo od 15 lipca do 25 sierpnia, ale jego maksimum przypada na 8 sierpnia. Jego aktywność określa się jako średnią (w ciągu godziny spada około czterech meteorów).

Gdzie oglądać spadające gwiazdy w lipcu 2020? Do obserwacji nie potrzebujecie żadnego specjalistycznego sprzętu, ale żeby meteory były lepiej widoczne, warto wybrać się za miasto, do miejsca, które będzie oddalone od sztucznego światła. Mówi się, że obserwacje nieba najlepiej zacząć jeszcze przed północą.  

Będziecie szukać spadających gwiazd?

 

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.