News

Facebook: atak na polskich użytkowników. Uważaj na te wiadomości!

Facebook: atak na polskich użytkowników. Uważaj na te wiadomości!

Fot. Wikimedia Commons/Simon3

Atak na polskich użytkowników Facebooka. Uważaj na te wiadomości! O co chodzi? Koniecznie sprawdźcie i nie dajcie się nabrać!

TikTok będzie zakazany? „Rozważamy takie kroki” >>

Cyberprzestępcy co jakiś czas wymyślają nowe sposoby na to w jaki sposób zdobyć nasze dane i się wzbogacić. Oszuści działają nie tylko za pośrednictwem SMS-ów, lecz także wiadomości, które wysyłają za pośrednictwem mediów społecznościowych. Niedawno pojawiły się informacje o ataku wymierzonym w polskich użytkowników Facebooka.

Chodzi o wiadomości ze zwrotem "typuj wyniki" za pomocą których próbuje się wyłudzić dane logowania do konta na Facebooku. Treść jednej z nich cytuje portal dobreprogramy.pl:

Hejka, oddasz głos na mnie - typuj-wyniki(.)eu? Bardzo tego potrzebuję. Dzięki Ci już z góry!

Jak czytamy dalej, w treści, na pozór niewinnej wiadomości, pojawia się również link, który kieruje nas do strony, która jest bardzo podobna do panelu logowania Facebooka. Po wpisaniu danych, mają one trafić do bazy oszustów i posłużyć im do kolejnych działań jak np. wyłudzanie pieniędzy od naszych znajomych.

WhatsApp zapowiada zmiany w aplikacji. Jakie? >>

(…) Domena jest zarejestrowana w Polsce, a interfejs kopii Facebooka – wyłącznie polskojęzyczny (...)  – podaje serwis dobreprogramy.pl.

Pamiętajcie, żeby nigdy nie klikać w podejrzane linki i unikać nieznanych stron internetowych!

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.