News

Spadające gwiazdy – lipiec 2021. Kiedy oglądać Południowe delta Akwarydy?

Spadające gwiazdy – lipiec 2021. Kiedy oglądać Południowe delta Akwarydy?

Fot. Pixabay.com

W lipcu 2021 gwiazdy spadną z nieba. Kiedy i gdzie oglądać Południowe delta Akwarydy? Sprawdźcie kiedy pojawi się ich najwięcej!

Pogoda: sierpień 2021 najgorętszy od 30 lat? Do tego superkomórki burzowe >>  

Do 2 lipca był aktywny rój Czerwcowych Bootydów. Jeśli w ostatnim czasie nie udało Wam się zauważyć spadających gwiazd – nic straconego! Nadal możecie podziwiać Południowe delta Akwarydy.

Południowe delta Akwarydy 2021 – kiedy oglądać?

Południowe delta Akwarydy to rój meteorów, którego radiant, czyli obszar, z którego „rozbiegają się” drogi meteorów, znajduje się w gwiazdozbiorze Wodnika.

Są aktywne od 12 lipca aż do 19 sierpnia. Najwięcej gwiazd spadnie w nocy w środę 28 lipca 2021 roku. W tym czasie przypada maksimum roju.

Południowe delta Akwarydy to jeden z najaktywniejszych strumieni meteorów, które możemy zobaczyć latem. Każdej nocy, tylko w ciągu godziny, można zauważyć kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt, spadających gwiazd.

Kiedy najbliższa niedziela handlowa? [DATY 2021] >>

Gdzie oglądać spadające gwiazdy? Najlepsze do obserwacji będą miejsca oddalone od miejskich zabudowań i sztucznego światła. Do podziwiania spadających gwiazd profesjonalny sprzęt nie powinien być konieczny, ale jeśli jest taka możliwość, warto zaopatrzyć się np. w lornetkę.

Szukajcie spadających gwiazd i na wszelki wypadek pomyślcie życzenie! ;-) 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez @gosiasuu

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.