News

Spadające gwiazdy: oglądaj teraz Północne delta Akwarydy!

Spadające gwiazdy: oglądaj teraz Północne delta Akwarydy!

Fot. Pixabay.com

Oglądaj teraz Północne delta Akwarydy! Fani spadających gwiazd właśnie powinni wyjść na dwór. W jaki sposób je obserwować?

Lato to wymarzony okres dla każdego kto kocha wyjątkowe zjawiska astronomiczne. Przy odpowiednich temperaturach i warunkach atmosferycznych możemy oglądać nie tylko rozgwieżdżone niebo, lecz także mamy szansę zobaczyć rój spadających gwiazd! 

Perseidy – lato 2020: kiedy oglądać deszcz spadających gwiazd? >>

Spadające gwiazdy: sierpień 2020, Północne delta Akwarydy

Północne delta Akwarydy to niezwykły rój meteorów, którego radiant znajduje się w gwiazdozbiorze Wodnika. W lipcu byliśmy świadkami maksimum jego poprzednika – Południowego delta Akwarydy.  

Północne delta Akwarydy są aktywne na niebie od 15 lipca do 25 sierpnia, jednak jego maksimum przypada na sobotę 8 sierpnia. Jest to bardzo aktywny rój meteorytów, który z pewnością zapewni nam wspaniałe widowisko. W ciągu tylko jednej godziny obserwacji możemy zobaczyć nawet kilkadziesiąt spadających gwiazd.

Przy sprzyjających warunkach, takich jak bezchmurne niebo czy mała ilość światła sztucznego, spadające gwiazdy będą widoczne gołym okiem. Do obserwacji nie będziemy potrzebować specjalistycznych urządzeń.

Przypominamy, że w tym roku mogliśmy już podziwiać m.in. Lirydy, przelot komety obok Słońca oraz Różowy Księżyc.

Maseczki: 1 września nowe wytyczne o zasłanianiu ust i nosa >>

Lubicie oglądać spadające gwiazdy? :-)

 

 

 

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.