News

Dramat w szkole podstawowej. Napastnik zastrzelił 19 uczniów

Dramat w szkole podstawowej. Napastnik zastrzelił 19 uczniów

youtube.com/MSNBC

19 uczniów i 2 osoby dorosłe zginęły w strzelaninie w szkole podstawowej w Teksasie. Sprawcą był osiemnastolatek, który również zginął na miejscu. 

24 maja o godzinie 11:30 czasu lokalnego, osiemnastoletni Salvador Romas wtargnął do szkoły podstawowej z pistoletem oraz prawdopodobnie karabinem i otworzył ogień do obecnych na miejscu dzieci i nauczycieli. Mężczyzna zabił co najmniej dziewiętnastu uczniów i dwie osoby dorosłe, zanim sam został zastrzelony przez agenta straży granicznej, który wbiegł do szkoły, gdy usłyszał strzały. Trzy osoby przebywają w szpitalu w stanie krytycznym. Na ten moment motywy są nieznane. 

Wiadomo, że sprawca należał do lokalnej społeczności latynoskiej, a broń kupił z okazji swoich osiemnastych urodzin, które obchodził kilka dni wcześniej. Jak udało się również ustalić, działał sam.

Robb Elementary School, czyli szkoła podstawowa, w której doszło do strzelaniny, znajduje się w południowym Teksasie i uczęszcza do niej około 600 dzieci. 

Stacja CNN podaje, że zanim Salvador Romas wtargnął na teren szkoły, zabił swoją babcię. 

Tragiczna śmierć polskiej pisarki. Miała 50 lat >>

Strzelanina w szkole - Joe Biden z apelem

We wtorek Joe Biden zaapelował do Kongresu o wprowadzenie ograniczeń w dostępnie do broni palnej. 

Jako naród musimy zapytać: kiedy, na miłość boską, przeciwstawimy się lobby broni palnej? Kiedy, na Boga, zrobimy to, o czym wszyscy w głębi duszy wiemy, że należy to zrobić? (...) Jak wiele małych dzieci, które były świadkami tego, co się stało, zobaczy, że ich przyjaciele umierają tak, jakby byli na polu bitwy, na miłość boską? - mówił w swoim przemówieniu prezydent USA. 

Mam już tego dość. Musimy działać. I nie mówcie mi, że nie możemy mieć wpływu na tę masakrę - kontynował. 

My Chemical Romance: mężczyzna znaleziony martwy po koncertach grupy >>

Ustawa o broni palnej w Teksasie

Zgodnie z prawem w Teksasie od 1995 roku każdy dorosły ma prawo do posiadania broni palnej, a od 1 września 2021 roku osoby, które skończyły 21 lat, nie potrzebują specjalnego pozwolenia na nią. Obywatele tego stanu twierdzą, że przestępcy zawsze będą mieli broń i dlatego oni też powinni mieć do tego prawo. 

 

źródło: youtube.com/MSNBC 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.