News

Taco Hemingway: "Nie ubiegałem się o ani złotówkę". Wydał ostre oświadczenie

Taco Hemingway: "Nie ubiegałem się o ani złotówkę". Wydał ostre oświadczenie

Fot. Wikimedia Commons/Itokyl

Taco Hemingway wydał ostre oświadczenie, w którym odnosi się do sugestii, że otrzyma dotacje od państwa. 

Narodowa kwarantanna w Polsce? Jest decyzja premiera >>  

Ministerstwo Kultury podjęło decyzję o wsparciu artystów, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji z powodu pandemii koronawirusa. 400 milionów złotych z Funduszu Wsparcia Kultury miało trafić m.in. do teatrów, filharmonii i oper oraz twórców. Wsparcie było przewidziane chociażby dla Kamila Bednarka (500 tysięcy złotych), Kasi Cerekwickiej (ponad 130 tysięcy złotych), zespołów Golec uOrkiestra (1,9 miliona złotych) i  Bayer Full (łącznie prawie 600 tysięcy złotych).

W mediach pojawiły się sugestie, że na liście beneficjentów Funduszu Wsparcia Kultury znalazł się też Taco Hemingway. Raper wydał oświadczenie, w którym dementuje te doniesienia.

Taco Hemingway o dotacjach rządowych. Wydał oświadczenie

Wbrew temu, co próbują sugerować niektóre media, nie pobrałem ani nie ubiegałem się o ani jedną złotówkę z rządowego programu zapomogi dla artystów. Zdając sobie sprawę ze swojej uprzywilejowanej pozycji, NIGDY nie starałbym się o jakiekolwiek środki publiczne, których celem jest pomoc osobom i biznesom poszkodowanym przez pandemię. Uważam, że osoby z pierwszych stron gazet, osoby z lukratywnymi kontraktami reklamowymi i pokaźnymi dochodami z tantiem, nie powinny wyciągać dłoni po żadne pieniądze publiczne – nieważne czy „leżą na stole”  i „czekają, żeby je wziąć”, czy nie. (…) Natomiast dzisiaj zobaczyłem, że kilka portali próbuje podpiąć mnie pod ten festiwal chciwości, jednocześnie zarzucając mi hipokryzję. Mylnie sugeruje się, że trafić miały do mnie pieniądze, o które ubiegał się mój manager Jan Porębski. Tymczasem prowadzi on własną firmę eventową, współpracującą z wieloma artystami i artystami i, jak wiele osób z branży, ubiegał się o dofinansowanie swojej działalności celem opłacenia pracowników (…), czyli pracowników branży, których pandemia pozbawiła środków do życia. Ani złotówka z zapomogi nie miała trafić do mnie. (…) Z ulgą przyjąłem informację Ministerstwa Kultury o tym, że rząd przynajmniej chwilowo wstrzymuje planowane wpłaty. (…) Być może ktoś rzetelnie zastanowi się komu faktycznie potrzebna jest pomoc, a kto doskonale sobie poradzi bez niej – napisał Taco Hemingway na InstaStory.

Całość jego oświadczenia znajdziecie niżej.

Prawo jazdy: egzamin praktyczny będzie krótszy? >>

15 listopada 2020 roku poinformowano, że wicepremier i minister kultury postanowił wstrzymać realizację wypłat ze środków Funduszu Wsparcia Kultury i przekazać listę beneficjentów do pilnej ponownej weryfikacji.

Wstępna decyzja w tej sprawie ma zapaść 16 listopada, niewykluczone, że część przyznanych rekompensat będzie utrzymana. W ciągu kilku dni ma zapaść decyzja co do dotacji, w których potrzebna jest „głębsza weryfikacja”.

 

 

 

 

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.