News

Groźne zjawisko nad Polską. Czym są Taurydy?

Groźne zjawisko nad Polską. Czym są Taurydy?

Fot. Pixabay.com

Groźne zjawisko nad Polską. Przez 18 dni będziemy mogli obserwować rój Taurydów. Co to jest, kiedy je zobaczymy i czy rzeczywiście są niebezpieczne?

Zaćmienie Słońca w lipcu: kiedy oglądać to zjawisko? >> 

Taurydy – co to jest, kiedy oglądać?

Już niedługo będziemy mogli obserwować niezwykłe zjawisko. Od 26 czerwca do 14 lipca 2019 roku będziemy mogli zobaczyć w Polsce rój Taurydów. Taurydy to spadające gwiazdy, które powstały około 30-40 tys. lat temu w wyniku katastrofy w Układzie Słonecznym. Wtedy zniszczone miało zostać ciało, którego rozmiar sięgał od kilku do kilkunastu kilometrów.

Koniec SMS-ów? Nadchodzi nowy system komunikacji >>

Elementy ciała poruszają się po orbicie, w której zasięgu jest teraz Ziemia i wkrótce zobaczymy je na niebie. Możemy liczyć na to, że zobaczymy 5-10 spadających gwiazd na godzinę! Co ciekawe, będziemy mogli je obserwować nawet w dzień!

Facebook – Libra. Płatności wchodzą w życie >> 

Dlaczego Taurydy są niebezpieczne? Rój przyczynił się do katastrofy tunguskiej, która miała miejsce w 1908 roku. Eksplozja, do której wtedy doszło zniszczyła m.in. drzewa, które znajdowały się w okolicy 40 kilometrów. Mówi się, że rój wciąż jest badany, bo Taurydy są niebezpieczne nawet w 2019 roku. 

Pamiętajcie, żeby mimo wszystko spojrzeć w niebo i pomyśleć życzenie! ;-) 

Będziecie oglądać Taurydy?

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj