Reklama
placeholder
News

Teatr online za darmo: gdzie oglądać spektakle w internecie?

Teatr online za darmo: gdzie oglądać spektakle w internecie?

Fot. Pixabay.com

Reklama
Reklama
placeholder

Teatr online za darmo. Gdzie oglądać spektakle w internecie? Sprawdziliśmy! :-) Przy okazji mamy dla Was propozycje tytułów, które warto zobaczyć. 

Kwarantanna: co oglądać w czasie epidemii koronawirusa? Seriale >> 

Z powodu pandemii koronawirusa, polski rząd podjął decyzję m.in. o odwołaniu wszystkich imprez masowych. Na jakiś czas zamknięto także instytucje kulturalne takie jak kina, muzea i teatry oraz zawieszono zajęcia w szkołach i na uczelniach wyższych.

Jeśli w czasie kwarantanny przeczytaliście już wszystkie książki i nadrobiliście filmowo-serialowe zaległości, koniecznie obejrzyjcie sztukę teatralną! ;-) Gdzie oglądać spektakle online za darmo?

Spektakle online za darmo – gdzie oglądać?

Ninateka

To prawdziwa skarbnica dla wszystkich wielbicieli sztuki! W serwisie jest ponad 6 tysięcy filmów, spektakli, koncertów, słuchowisk i programów publicystycznych, więc na pewno znajdziecie coś dla siebie.

Na Ninatece obejrzycie spektakle największych polskich reżyserów teatralnych, m.in. Krzysztofa Warlikowskiego, dyrektora Nowego Teatru w Warszawie, który zrealizował ponad 30 spektakli w kraju i za granicą. W internecie możecie obejrzeć m.in. jego (A)pollonię czy Burzę. Polecamy też chociażby Między Nami Dobrze Jest Grzegorza Jarzyny, Rewizor Jerzego Stuhra, w gwiazdorskiej obsadzie (występują m.in. Jerzy Stuhr, Piotr Cyrwus, Zbigniew Zamachowski i Agata Kulesza) czy Śluby Panieńskie Jana Englerta. Wymagających widzów ucieszą również sztuki Tadeusza Kantora. Na Ninatece zobaczycie m.in. jego spektakl Umarła Klasa.

Teatr Wielki VOD

Na tej stronie znajdziecie spektakle w realizacji Teatru Wielkiego - Opery Narodowej oraz Teatru Wielkiego w Poznaniu. Możecie obejrzeć tam takie klasyki jak Halka i Straszny Dwór (z audiodeskrypcją i bez) Stanisława Moniuszki, sztukę Don Giovanni, operę Giacomo Pucciniego – Tosca, balet Mąż i Żona w reżyserii Anny Hoop czy baśń muzyczną – Bajko, Gdzie Jesteś?

iTeatr

Tu znajdziecie spektakle dla młodszych widzów. Najwięcej zarejestrowanych sztuk to te z Miejskiego Teatru Miniatura w Gdańsku. Na platformie iTeatr obejrzycie m.in. Krzyżaków Henryka Sienkiewicza, Bajki Robotów Stanisława Lema i Pchłę Szachrajkę na podstawie wiersza Jana Brzechwy.  

Gry online: w co grać w czasie wolnym? >>

The Metropolitan Opera

W czasie pandemii koronawirusa Metropolitan Opera prowadzi akcję Nightly Met Opera Streams, w czasie której prezentuje wybrane spektakle. Co ważne, są one dostępne przez 20 godzin (od 00.30 do 20.30 czasu polskiego następnego dnia). Macie szansę zobaczyć m.in. Eugeniusza Oniegina Piotra Czajkowskiego (22.03) oraz Tristana i Izoldę Richarda Wagnera (23.03).

Teatr Telewizji

W tym serwisie znajdziecie dziesiątki spektakli teatralnych, więc jest w czym wybierać! Online możecie zobaczyć m.in. Moralność Pani Dulskiej w reżyserii Marcina Wrony, satyrę Komedia Romantyczna w reżyserii Michała Gazdy lub sztukę Fryderyk Agnieszki Lipiec-Wróblewskiej, zainspirowaną tragicznymi aspektami życia Chopina. W Teatrze Telewizji możecie obejrzeć również jak na teatralnej scenie poradziła sobie Julia Wieniawa w spektaklu Dołęga-Mostowicz. Kiedy Zamykam Oczy.

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama