News

TikTok ZAKAZANY w USA! Zniknął też WeChat

TikTok ZAKAZANY w USA! Zniknął też WeChat

fot. pixabay.com/

TikTok oficjalnie zakazany w USA. W Stanach Zjednoczonych zniknęła też inna aplikacja – WeChat. Opublikowano oświadczenie.

Facebook wprowadza nową funkcję. Jak działa Watch Together? >>

TikTok zbanowany przez USA. Dlaczego? 

18 września 2020 roku Departament Handlu USA opublikował oświadczenie, w którym poinformowano o „zakazie transakcji związanych z aplikacjami mobilnymi WeChat i TikTok”.

W odpowiedzi na zarządzenia prezydenta Donalda Trumpa podpisane 6 sierpnia 2020 r. Departament Handlu ogłosił dziś, w celu ochrony bezpieczeństwa narodowego Stanów Zjednoczonych, zakazy transakcji związane z aplikacjami mobilnymi WeChat i TikTok. Komunistyczna Partia Chin używała tych aplikacji, aby zagrozić bezpieczeństwu narodowemu, polityce zagranicznej i gospodarce Stanów Zjednoczonych. Wprowadzone dziś zakazy chronią użytkowników w USA, eliminując dostęp do tych aplikacji i znacznie zmniejszając ich funkcjonalność – cytuje komunikat sekretarza Handlu USA, Wilbura Rossa, portal telepolis.pl.

Rozporządzenie oznacza, że aplikacje TikTok i WeChat muszą zostać usunięte przez Sklep Play,  AppStore i inne platformy dystrybucji, które działają na terenie Stanów Zjednoczonych. Zakazano także przesyłania płatności w USA przez WeChat.

TikTok: te polskie konta biją rekordy popularności. Znacie je? >> 

Dodatkowo zakazano „wykorzystania kodu, funkcji i usług składowych” TikToka i WeChata w innych aplikacjach lub usługach, które są dostępne w Stanach Zjednoczonych. Wszystko po to żeby zapobiec tworzeniu takich samych programów, ale pod innymi nazwami.

Jak czytamy na stronie telepolis.pl, „w komunikacie pojawiło się też ostrzeżenie, że jeżeli nielegalne działania, o jakie posądzane są TikTok i WeChat, zostaną odkryte w innych aplikacjach, to zostaną podjęte kolejne kroki, skutkujące dalszymi zakazami”.

Vulture.com podaje, że od 20 września 2020 roku „zabroniono wszelkich prób pobrania lub aktualizacji TikTok za pośrednictwem sklepu z aplikacjami”.

Departament dodaje, że udostępnianie przez dostawców usług internetowych „funkcjonowanie lub optymalizacja” WeChat od niedzieli i TikToka od 12 listopada będzie nielegalne. Tak więc aplikacje przestaną działać – czytamy.

TikTok w USA zostanie przywrócony?

Restrykcje dotyczące TikToka, które wprowadził Donald Trump, mogą zostać cofnięte, jeśli chiński ByteDance i amerykański Oracle dojdą do porozumienia w sprawie stworzenia spółki, która oferuje aplikację, ale działającą na amerykańskich zasadach.

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.