Reklama
placeholder
News

TikTok zablokowany na tych uczelniach. Dlaczego?

TikTok zablokowany na tych uczelniach. Dlaczego?

fot. Pixabay.com

Reklama
Reklama
placeholder

TikTok został zablokowany w USA na uczelniach University of Texas w Austin, University of Oklahoma i Auburn University w Alabamie. Co jest powodem takiej decyzji?

Pamiętacie nerdów z mema? Zrobili międzynarodowe kariery >>

TikTok zablokowany na uczelniach w USA

Pod koniec 2022 roku ponad połowa stanów USA zablokowała TikToka w związku z obawami o bezpieczeństwo. Do powodu zablokowania TikToka na uczelni University of Texas w Austin odniósł się doradca rektora do spraw strategii technologicznej, Jeff Neyland. Mężczyzna twierdzi, że uczelnia zdecydowała się usunąć aplikację z oficjalnych szkolnych urządzeń między innymi po to, aby wyeliminować zagrożenia dla informacji zawartych w jej sieci:

Uczelnia podejmuje te ważne kroki, aby wyeliminować zagrożenia dla informacji zawartych w sieci uczelni i dla naszej infrastruktury krytycznej. Zgodnie z dyrektywą gubernatora, TikTok zbiera ogromne ilości danych z urządzeń swoich użytkowników – w tym kiedy, gdzie i jak prowadzą działalność internetową – i oferuje ten zbiór potencjalnie wrażliwych informacji chińskiemu rządowi.

Księżyc – pełnia i nów w 2023: na te daty zwróćcie uwagę >>

Doradca rektora do spraw strategii technologicznej z University of Texas w Austin dodał, że uczelnia rozważa wykorzystanie aplikacji TikTok wyłącznie w celu wspierania funkcji uniwersyteckich. Zaliczają się do nich między innymi badania akademickie czy sprawy dochodzeniowe. Doradca podkreślił, że wnioski o wyjątek muszą być składane przez uczniów w biurze bezpieczeństwa informacji na uczelni. 

Podobnie jak uczelnia University of Texas w Austin, uczelnie University of Oklahoma i Auburn University w Alabamie również podjęły decyzję o zablokowaniu TikToka z powodu obawami o bezpieczeństwo swoich uczniów. 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama