Reklama
placeholder
News

Pamiętacie nerdów z mema? Zrobili międzynarodowe kariery

Pamiętacie nerdów z mema? Zrobili międzynarodowe kariery

fot. YouTube.com/BadzmyPowazni

Reklama
Reklama
placeholder

Mem znany jako „impreza informatyków” największą popularnością cieszył się prawdopodobnie na początku lat 2000.

Czterech chłopaków siedzi przy stole i patrzy w obiektyw. Wszyscy są ubrani w oldschoolowe swetry, trzech ma na nosie okulary. Chyba nie ma osoby, która chociaż raz nie trafiła na to słynne zdjęcie.

Friz o rozpadzie Ekipy. Od czego się zaczęło, wspomniał o pieniądzach >>

Kultowa fotka została zrobiona w 1997 roku podczas Olimpiady Matematycznej w Zwardoniu w województwie śląskim.

Bohaterowie „imprezy informatyków” zostali specjalistami w tej dziedzinie, według dostępnych informacji wszyscy zrobili imponujące kariery i sprawdzili się na wysokich stanowiskach. Kim są?

Człowiek mem bohaterem serialu na YouTube. O czym jest? >> 

Impreza informatyków – kim są chłopaki z mema? 

Chłopak bez okularów z „imprezy informatyków” to Tomasz Czajka. W 2023 roku skończy 42 lata. Mówi się, że to właśnie on spośród całej czwórki odniósł największy sukces.

Jest programistą, wielokrotnym zwycięzcą zawodów informatycznych, mistrzem świata w programowaniu zespołowym 2003. Kilka lat wcześniej na Olimpiadzie Matematycznej w Zwardoniu miał zająć 2. miejsce. 

Miley Cyrus – Flowers to odpowiedź na przebój Bruno Marsa. Posłuchajcie tych fragmentów >> 

Tylko na konkursach w programowaniu Tomasz Czajka miał zarobić ponad 146 tysięcy dolarów.

Ukończył studia na Wydziale Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego, studiował na amerykańskiej uczelni Purdue University. Prowadził zajęcia z algorytmów i struktur danych na UW oraz Purdue University.

Tomasz Czajka był pracownikiem firmy Google (2007-2013), w 2014 roku zatrudniono go w SpaceX. Pracował nad oprogramowaniem systemów sterowania rakiety Falcon Heavy i przy kapsule Dragon.

Pierwszy po prawej to uznany programista Marcin Petrykowski. Został pracownikiem w dziale rozwoju Tieto – międzynarodowej firmy wytwarzającej oprogramowanie.

Jak czytamy na portalu justgeek.it, w latach 2013-2017 Marcin Petrykowski był analitykiem w amerykańskiej firmie Intergraph, a wcześniej pracował jako asystent profesora na Uniwersytecie Wrocławskim i UCBL.

Piątek 13: skąd przesąd o pechowości takiej daty? >> 

Trzeci z lewej to Piotr Przytycki – naukowiec, możemy znaleźć informację, że wykłada matematykę i statystykę na Uniwersytecie McGill w Montrealu. Miał prowadzić warszawskie seminarium z geometrycznej teorii grup. Według dostępnych informacji Piotr Przytycki mieszka w Kanadzie.

Jako pierwszy z lewej siedzi Jan Pelc. O nim wiadomo najmniej. Dziennikarz Andrzej Tarnowski miał ustalić, że bohater „imprezy informatyków” pochodzi z Lublina.

Zdjęcie główne pochodzi z filmu Historia Memów – Impreza Informatyków na kanale BadzmyPowazni.

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama