Reklama
placeholder
News

TikTok: 10-latka wzięła udział w wyzwaniu i zmarła. Matka pozywa platformę

TikTok: 10-latka wzięła udział w wyzwaniu i zmarła. Matka pozywa platformę

fot. unsplash.com

Reklama
Reklama
placeholder

TikTok został pozwany z powodu jednego z trendów, jakie można na nim znaleźć. Jednym z wyzwań, w których biorą udział użytkownicy platformy, jest tak zwany „Blackout Challenge”. Polega ono na powieszeniu torebki na wieszaku, a następnie umieszczeniu głowy między torebką a paskiem. To ma doprowadzić do utraty przytomności pod wpływem masy ciała.

Kailia Posey była 'małą miss'. 16-latka nie żyje >>

TikTok – wyzwanie doprowadziło do śmierci 10-latki

Jak poinformował portal „Law and Crime”, matka znalazła w szafie 10-letnią córkę, gdzie wisiała nieprzytomna na pasku od torebki. Choć dziewczynka trafiła do szpitala, pięć dni później zmarła. Samo wyzwanie zostało jej zaproponowane przez algorytm TikToka. Co więcej, nie była ona jedynym dzieckiem, które zmarło w wyniku wykonania wyzwania „Blackout Challenge”. 

Matka zmarłej dziewczynki zdecydowała się pozwać platformę. Kobieta sądzi bowiem, że TikTok przyczynił się do śmieci jej dziecka. Linia oskarżenia ma bazować na twierdzeniu, że TikTok opiera się na uzależnieniu od siebie użytkowników, na co są szczególnie podatne młodsze osoby. Oskarżenie ma również dotyczyć faktu, że algorytm promuje wyzwania oraz aspektu wyświetlania spersonalizowanych treści, nierzadko narażających zdrowie i życie. 

McDonald's na dobre wycofuje się z Rosji. Sprzedaje swoje lokale >>

Administracja TikToka twierdzi natomiast, że samo wyzwanie jest starsze niż platforma, w dodatku nigdy nie było szczególnie popularne. Ponadto w regulaminie platformy znajdują się zapisy zakazujące udostępniania treści zachęcających do niebezpiecznych wyzwań, a treści niezgodne z regulaminem są usuwane. Co więcej, TikTok jest dostępny dla użytkowników powyżej 13. roku życia, młodsze osoby mogą korzystać jedynie z jego uproszczonej wersji. 

 

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama