Reklama
placeholder
News

Tina Turner w Polsce - zobaczcie nagrania z polskich koncertów wokalistki

YouTube.com/Arquest Remixes

Reklama
Reklama
placeholder

Tina Turner, legenda muzyki rozrywkowej, odeszła 24 maja 2023 roku w wieku 83 lat. Przez długie lata wokalistka prowadziła trudną walkę z wieloma chorobami. Mimo swojego wycofania się z życia publicznego kilka lat temu, nadal cieszyła się ogromnym zainteresowaniem i oddaniem milionów fanów na całym świecie. Polacy również darzyli ją ogromnym szacunkiem i miłością, uznając ją za jedną z największych gwiazd w historii muzyki rozrywkowej.  

Z ostatniej chwili: Tina Turner zmarła po długiej chorobie [oświadczenie, biografia] >>

Tina Turner - koncerty w Polsce

Polscy fani mieli szczęście zobaczyć Tinę Turner na żywo czterokrotnie. Pierwszy koncert odbył się zaledwie 10 dni przed wprowadzeniem w naszym kraju stanu wojennego, czyli  3 grudnia 1981 roku, Wokalistka wystąpiła wówczas na warszawskim Torwarze. Następnego dnia, 4 grudnia 1981 roku  pojawiła się na scenie w katowickim Spodku.

Po raz drugi Tina Turner odwiedziła Polskę w 1996 roku, dała koncert, który był częścią trasy promującej jej piętnasty album zatytułowany Wildest Dreams. Występ odbył się 23 sierpnia na Stadionie Gwardii w Warszawie. 

Ostatni raz wokalistka gościła w naszym kraju w 2000 roku kiedy to odbywała się jej szósta trasa koncertowa promująca album Twenty Four Seven Tour. 15 sierpnia  miał miejsce jej występ na sopockim  Hipodromie, który był w stanie pomieścić 100 tysięcy widzów. 

Tina Turner w Polsce - filmiki

Byliście na którymś z koncertów Tiny Turner w Polsce? Poniżej zobaczycie nagrania z koncertów w Warszawie i Sopocie.

Tina Turner - Whatever You Want, Warszawa 23.08.1996 r.

Tina Turner - Private Dancer, Sopot 15.08.2000 r.

Tina Turner - Help Me, Sopot 15.08.2000 r.

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama