Reklama
placeholder
News

Titanic: błędy w filmie. Zauważyliście to?

Titanic: błędy w filmie. Zauważyliście to?

fot. youtube.com/ Movieclips Trailers

Reklama
Reklama
placeholder

Ciekawe czy zauważyliście błędy w Titanicu? Chyba nie ma osoby, która nie obejrzała tego filmu. Kultowy obraz Jamesa Camerona co roku wraca na ekrany telewizorów w wielu domach.

Wrak Titanica zniknie? Jest ZJADANY >>

Titanic – informacje o filmie

Titanic to film Jamesa Camerona z 1997 roku. Opowiada historię dwóch osób z różnych grup społecznych, które spotykają i zakochują się w sobie na pokładzie statku Titanic, który ruszył w swój dziewiczy rejs w 1912 roku. Film dostał aż 10 Oscarów. Piosenką, która promowała film jest My Heart Will Go On w wykonaniu Celine Dion. Singiel do dzisiaj łamie niejedno serce.

W Titanicu główne role zagrali Kate Winslet i Leonardo DiCaprio.

Titanic – błędy w filmie

Film Titanic choć jest kochany przez miliony osób na całym świecie, to nie obył się bez błędów podczas produkcji. Ciekawe czy je znacie?

Podczas pierwszego ujęcia Rose, tuż przed wejściem na pokład Titanica, widzimy pieprzyk na jej twarzy, który znajduje się po lewej stronie. Przez resztę filmu jest po prawej stronie twarzy.

W jednej z pierwszych scen tuż przed wypłynięciem statku na ocean widzimy Jacka, który wchodzi na pokład Titanica. Na plecach ma plecak, który został stworzony dopiero w 1939 roku dla szwedzkiej armii.

Przed ruszeniem statku w rejs widzimy na lądzie tłumy ludzi żegnających swoich bliskich przed podróżą. W kolejnej scenie, która pokazuje brzeg i statek z perspektywy okna barowego okazuje się, że na dworze nie ma żadnych ludzi.

Na samym początku filmu autorzy pokazują autentyczne, zrobione w sepii, nagrania statku, który wypływa z portu. Okazuje się, że materiał wcale nie jest autentyczny. Później pojawia się dokładnie ta sama scena, tylko odwrócona i w normalnej kolorystyce.

W jednej ze scen Rose rozmawia z Brucem o teoriach Zygmunta Freuda, które dotyczą zainteresowania mężczyzn rozmiarem. Wypłynięcie statku Titanic odbyło się w roku 1912, a teorie, o których wspomina Rose zostały wydane dopiero w 1920 roku.

Titanic: ciekawostki, które warto wiedzieć o filmie >>

W scenie, w której Rose wchodzi do pokoju, żeby pozować Jackowi do jego rysunku widać, że to nie aktorka otwiera drzwi, a ktoś to robi za nią. Następnie kiedy postać grana przez Leonardo DiCaprio zaczyna rysować portret nagiej Rose, rozpoczyna od zrobienia ciemnej grubej linii na środku kartki. Dalej w kolejnych ujęciach widzimy, że ta sama kreska jest o wiele jaśniejsza.

W filmie znajduje się scena, w której bohaterka grana przez Kate Winslet próbuje wyskoczyć za burtę. Wtedy Jack opowiada historię o lodowatym jeziorze w Winsconsin koło Chippewa Falls, do którego wpadł, gdy był młodszy. Okazuje się, że jezioro istniało, ale dopiero od 1918 roku.

Titanic: fan zebrał 159 kaset VHS z filmem. Po co? >>

Choć film został nakręcony w 1997 roku, to do dzisiaj nie milknie jedno pytanie. Dlaczego Jack musiał zginąć? Fani filmu nie mogą zrozumieć dlaczego Rose dryfująca na wielkich drzwiach nie mogła uratować swojego ukochanego. Reżyser, James Cameron postanowił się do tego odnieść.

Odpowiedź jest bardzo prosta. Tak było napisane na 147. stronie scenariusza.Myślę, że to naprawdę głupie prowadzić tę dyskusję 20 lat po premierze. „Titanic” opowiada o śmierci i rozstaniu, więc Jack musiał umrzeć –  powiedział Cameron.

Ile razy oglądaliście Titanica? ;)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama