Reklama
placeholder
News

Wrak Titanica zniknie? Jest ZJADANY

Wrak Titanica zniknie? Jest ZJADANY

fot. youtube.com/ Filledagreat

Reklama
Reklama
placeholder

Wrak Titanica może zniknąć. Oceniono, że jest on „naturalnie pochłaniany przez ocean”. O co chodzi?

Titanic: błędy w filmie. Zauważyliście to? >> 

Titanic – katastrofa

Katastrofa Titanica jest jedną z najsłynniejszych w historii. Na podstawie tragicznych wydarzeń powstał m.in. kultowy film Titanic w reżyserii Jamesa Camerona.

Brytyjski transatlantyk RMS Titanic zatonął podczas dziewiczego rejsu do Nowego Jorku. W nocy z 14 na 15 kwietnia 1912 roku statek zderzył się z górą lodową, co doprowadziło do katastrofy. Na pokładzie Titanica znajdowało się około 2200 osób, zginęło ponad 1500.

Titanic: fan zebrał 159 kaset VHS z filmem. Po co? >>

Titanic – wrak niedługo zniknie?

Wrak Titanica, spoczywający na dnie Oceanu Atlantyckiego, wciąż jest przedmiotem badań naukowców. Jak donosi TVN24, powołując się na informacje brytyjskiego dziennika Independent, badacze z firmy OceanGate Expeditions stwierdzili, że Titanic jest w widocznie gorszym stanie, niż był jeszcze w 2021 roku.

Kadłub słynnego wraku zjadają głębokomorskie bakterie, Halomonas titanicae, które żywią się żelazem oraz stalą. Mają pozostać formacje z rdzy, które przypominają kształtem sople lodu. Bakterie po raz pierwszy odkryto w 2010 roku, właśnie na Titanicu.

Titanic: ciekawostki, które warto wiedzieć o filmie >>

Już w 2011 roku eksperci zapowiadali, że na skutek działania bakterii, Titanic może przestać istnieć. TVN24 przypomina wypowiedź dr Henrietty Mann z Uniwersytetu Dalhousie w Kanadzie, która mówiła, że Titanicowi zostało prawdopodobnie 15-20 lat.

To oznacza, że jeśli przewidywania okażą się prawdziwe, wrak Titanica przestanie istnieć w 2026-2031 roku.

 

 

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama