News

Chcesz zobaczyć wrak Titanica? W 2021 roku ruszają wycieczki!

Chcesz zobaczyć wrak Titanica? W 2021 roku ruszają wycieczki!

fot. youtube.com/ Filledagreat

Marzysz o tym, żeby zobaczyć wrak Titanica? Już niedługo będzie to możliwe, bo w 2021 roku ruszają specjalne wycieczki!

Z pewnością jest to ekscytująca wiadomość dla osób, które pasjonują się historią Titanica. Słynny statek pasażerski, który spoczywa na dnie Atlantyku, wkrótce będzie dostępny dla zwiedzających. Jak wziąć udział w takiej wycieczce?

Fantastyczne Zwierzęta 3: TEN aktor zastąpi Johnnego Deppa? >>

Titanic: wycieczka do najsłynniejszego wraku świata

Już w 2021 roku firma OceanGate Expeditions ma zamiar rozpocząć sprzedaż wycieczek do wraku Titanica. Będą one połączone z ekspedycjami badawczymi. Badania mają na celu stworzenie szczegółowego, trójwymiarowego modelu statku, który zostanie również uwieczniony na filmach oraz zdjęciach w najwyższej jakości. Celem wyprawy jest także zbadanie zmian fauny oraz flory na statku, która zaszła na przestrzeni lat.

Przypomnijmy, że statek Titanic, który zatonął z nocy 14 na 15 kwietnia 1912 roku, znajduje się na głębokości prawie 4 kilometrów w Oceanie Atlantyckim.

Robert Lewandowski dostał PUCHAR od Quebonafide! [FOTO] >>

Titanic - wycieczka do wraku: cena, informacje

Osoby, które chciałyby zwiedzić wrak Titanica będą miały taką możliwość od maja do września 2021 roku. To właśnie na ten okres zaplanowane jest sześć wypraw, które ruszą z kanadyjskiego miasta St. John (Nowa Fundlandia). Cena wycieczki to 125 tysięcy dolarów, czyli około pół miliona złotych.

Trzeba jednak zauważyć, że nie jest to przygoda tylko na kilka godzin, bo wycieczka trwa aż 10 dni. Pieniądze, za które zostaną zakupione bilety, będą wykorzystane do finansowania dalszych badań statku.

Szef firmy badawczej, która organizuje przedsięwzięcie zapewnił, że na wraku nie znajdują się już szczątki pasażerów.

Wszystkie kości zniknęły. Tam na dole nie ma ciał. Leżą buty i ubrania, które pokazują, gdzie ludzie byli 100 lat temu – powiedział Stockton Rush w rozmowie z agencją Bloomberg.

Turkowizja 2020: Polska zadebiutuje! Kto reprezentantem? >>

Chcielibyście zobaczyć wrak Titanica pod wodą?

 

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.