News

Turkowizja 2020: Polska zadebiutuje! Kto reprezentantem?

Turkowizja 2020: Polska zadebiutuje! Kto reprezentantem?

Fot. Instagram.com/eurowizjaorg

Polska zadebiutuje na… Turkowizji 2020! Kto został reprezentantem i jaki utwór wykona? Poznajcie szczegóły.

Eurowizja Junior 2020: oto polska piosenka! Ma szanse na wygraną? >>

Turkowizja 2020: konkurs wraca po przerwie

Konkurs Piosenki Turkowizji odbędzie się w 2020 roku po pięcioletniej przerwie. Pierwsza edycja wydarzenia inspirowanego Eurowizją odbyła się w 2013 roku. Show jest organizowane przez  Międzynarodową Organizację Kultury Tureckiej Türksoy i telewizję TMB. Artyści wykonują w nim utwory w języku tureckim lub języku należącym do grupy języków tureckich. 

Turkowizja 2020: Polska w konkursie. Kim jest Olga Natskowicz?

Niedawno na Instagramie @eurowizjaorg pojawiła się informacja, która z pewnością zaskoczyła fanów konkursu. Na Turkowizji 2020 zadebiutuje Polska, a reprezentantką będzie Mishelle, czyli Olga Natskowicz. Artystka zaśpiewa konkursowy utwór po azersku.

Jak podaje eurowizja.org, Olga Natskowicz prawdopodobnie pochodzi z Białorusi, ale  ma polskie korzenie. Zaczęła śpiewać jako 5-letnia dziewczynka. Wystąpiła  na festiwalach i koncertach w ponad stu krajach.

Na Turkowizji 2020 Mishelle ma zaśpiewać utwór Doğma yerlər (Miejsce urodzenia).  Za piosenkę od strony muzycznej odpowiada Dmitriy Kireenkov, a tekst stworzył Elcan Rzayev.

Eurowizja Junior 2020: jeden kraj wycofał się z konkursu! >> 

Polska miała zaprezentować się na scenie Turkowizji już w 2016 roku, jednak konkurs został odwołany. Wtedy w barwach naszego kraju miała wystąpić Napoli, czyli Olga Szymańska – Białorusinka polskiego pochodzenia. W tym roku wokalistka powalczy o wygraną w imieniu Rosji.

Turkowizja 2020: data

Turkowizja 2020 jest planowana na grudzień. Wydarzenie ma być transmitowane online ze Stambułu. Zdobywca głównej nagrody otrzyma 40 tysięcy lir, czyli około 4,3 tysiąca euro.

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.