News

Tokio Hotel: tego nie wiedzieliście o kultowym zespole!

Tokio Hotel: tego nie wiedzieliście o kultowym zespole!

Fot. Wikimedia Commons/Promiflash

Tego nie wiedzieliście o kultowym zespole Tokio Hotel! Właśnie mija 15 lat od premiery ich debiutanckiego singla.

Shawn Mendes ma 22. urodziny. Tych FAKTÓW o nim nie wiedzieliście >>

W lipcu 2005 roku zespół Tokio Hotel wydał piosenkę Durch den Monsun, która była ich debiutem na rynku muzycznym. Utwór szybko trafił na listy przebojów, a kolejny singiel Schrei podbił rynek nie tylko niemiecki, ale także zagraniczny. Od tego momentu zespół stał się idolem tysiąca nastolatek na całym świecie.

Minęło 15 lat od premiery Durch den Monsun. Z tej okazji na instagramowym profilu zespołu zostały usunięte dotychczasowe posty i od kilku dni pojawiają się stare zdjęcia zespołu z dopiskiem „Time Machine”. Choć nie wiadomo czy Tokio Hotel szykuje jakąś niespodziankę dla fanów, to przygotowaliśmy dla Was ciekawostki o chłopakach.

Tokio Hotel - nazwa zespołu

Na pewno wiele osób zastanawiało się skąd niemiecki zespół zaczerpnął inspirację dla nazwy swojego zespołu. Zagadka okazuje się prosta. Pierwszy człon wziął się od nazwy stolicy Japonii, którą chłopcy chcieli zwiedzić, bo miasto jest „równie jak oni szalone”. Druga część miała być nawiązaniem do tego, że zespół spędza dużo czasu w hotelach podczas tras koncertowych.

Diabelny zespół

Początkowo chłopaki z Tokio Hotel mieli inną nazwę dla swojego zespołu. Nazwali się Devilish co w języku angielskim oznacza „diabelny”. Grupa postanowiła jednak zrezygnować z tego pomysłu, bo nie zależało im na mrocznym wizerunku.

Polska współpraca

W 2006 roku Tokio Hotel wyruszyło w trasę koncertową Schrei Tour 2006. Przebiegała ona na terenie Niemiec, Austrii oraz Szwajcarii. Zespołem, który występował jako support przed niemiecką grupą był Blog 27. Grupa była tworzona przez Tolę Szlagowską i Alę Boratyn.

Dawid Kwiatkowski i Cleo to Bratnie Dusze! Wspólna piosenka już w sieci >>

Występy w Polsce

Zespół Tokio Hotel kilkukrotnie grał koncerty w Polsce i za każdym razem w Warszawie. Występy odbyły się w latach 2007, 2015, 2017 i 2019.

Rekordowa cena biletu za koncert w Polsce

W 2015 roku Tokio Hotel zagrali koncert w warszawskie Stodole w ramach trasy koncertowej Kings of Suburbia. Fani mieli do wyboru kilka opcji biletowych. Najdroższa z nich kosztowała... 7770 złotych. W ramach ceny można było wejść w posiadanie nie tylko wejściówki na koncert, ale również rękawiczek LED, stroboskopowo święcącej bransoletki i podpisanego przez zespół plakatu. Oprócz tego fan miał możliwość zabrania osoby towarzyszącej, spotkania się z członkami grupy, zrobienia sobie z nimi zdjęcia oraz wysłuchania akustycznej wersji piosenki w przebieralni zespołu.

Szaleni fani

Wszyscy wiemy, że chłopaki z Tokio Hotel mają rzeszę fanów. Okazuje się jednak, że niektórych wielbicieli spokojnie można określić jako szalonych. Kiedyś Bill Kaulitz został dosłownie wyciągnięty z pokoju hotelowego. Na wskutek tego incydentu prawie był aresztowany. Innym razem fan próbował uniemożliwić Gustavowi Schaeferowi wyjście z pokoju hotelowego, bo... stał nagi i blokował przejście.

Wielka widownia

W 2007 roku zespół zagrał koncert pod wieżą Eiffela. Słuchało ich wtedy ponad 500 000 osób!

Plan B

Gdyby plan z zespołem nie wypalił, to Bill planował zostać projektantem mody, Tom grafikiem, Georg dentystą jako ojciec, a Gustav strażakiem.

Billie Eilish jest ZMUSZANA do występów? Fani znaleźli dowody >>

Jesteście fanami Tokio Hotel?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

... und wir sind TOKIO HOTEL! ... and we are TOKIO HOTEL! #timemachine #2005

Post udostępniony przez Tokio Hotel (@tokiohotel)

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Businessmen #timemachine #2005

Post udostępniony przez Tokio Hotel (@tokiohotel)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.