News

Nie żyje Trini Lopez. Autor hitu 'La Bamba' miał koronawirusa

Nie żyje Trini Lopez. Autor hitu 'La Bamba' miał koronawirusa

Fot. Wikimedia Commons/Hugo van Gelderen/ Anefo

Nie żyje Trini Lopez. Autor hitu La Bamba chorował na koronawirusa.

Trini Lopez urodził się w Dallas w Teksasie w Stanach Zjednoczonych. Był potomkiem meksykańskich imigrantów. W młodości grywał w nocnych klubach. W tracie jednego z występów w Las Vegas jego śpiew usłyszał Frank Sinatra, który był właścicielem wytwórni muzycznej Reprise Records. Popularny artysta szybko podpisał kontakt z Trinim i pomógł mu w rozwoju kariery.

Zaginiony Dominik Kaczor nie żyje. Odnaleziono ciało polskiego piłkarza >>

Trini Lopez nie żyje

Jak podaje zachodni portal Variety Trini Lopez nie żyje. Artysta zmarł w szpitalu w Kalifornii z powodu komplikacji związanych z koronawirusem. Jakiś czas temu Lopez razem z Joe Chavirą nagrał nową piosenkę, która miała na celu pomoc w zbiórce pieniędzy na walkę z pandemią COVID-19.

Trini Lopez zasłynął z wykonania własnej wersji meksykańskiego utworu La Bamba. Zaśpiewał również takie piosenki jak Lemon Tree czy If I Had a Hammer. Zagrał także w znanym filmie wojennym z 1968 roku pod tytułem Parszywa Dwunastka.

Muzyk do końca życia pozostał kawalerem i nie ma dzieci.

FBG Duck nie żyje. 26-letni raper zginął w strzelaninie >>

Trini Lopez miał 83 lata.

 

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.