Reklama
placeholder
News

Zabójstwo Tupaca Shakura: śledztwo wznowiono. Policja wydała nakaz przeszukania

Zabójstwo Tupaca Shakura: śledztwo wznowiono. Policja wydała nakaz przeszukania

fot. YouTube/2Pac/

Reklama
Reklama
placeholder

Tupac Amaru Shakur, który był jednym z najbardziej wpływowych raperów w historii, zmarł w wyniku czterokrotnego postrzelenia w swoim samochodzie 13 września 1996 w Las Vegas. Po 27 latach od popełnienia tego morderstwa policja wznawia swoje poszukiwania sprawcy. Na jakim tropie są obecnie służby?

Tupac Shakur zgłosił się po zasiłek dla bezrobotnych. Kuriozalna sytuacja >>

Zabójstwo Tupaca Shakura: śledztwo wznowiono

Śledztwo w sprawie śmierci Tupaca Shakura, który został zamordowany w wieku 25 lat, było prowadzone przez władze federalne w Vegas i Los Angeles, jednak w wyniku działań służb specjalnych nie odnaleziono sprawcy. W stanie Nevada nie istnieje termin "przedawnienia" ścigania podejrzanych o zabójstwo - poszukiwania zabójcy rapera trwają już prawie 30 lat.

17 lipca członkowie Departamentu Policji Metropolitalnej Las Vegas przeszukali dom znajdujący się kilka kilometrów od miejsca strzelaniny, w której zginął Tupac. Na razie nie wiadomo nic o kolejnych poszlakach ani krokach, jakie zamierzają podjąć specjaliści.

Departament Policji Metropolitalnej Las Vegas wydał oświadczenie w sprawie wznowionego śledztwa:

LVMPD może potwierdzić, że nakaz przeszukania został doręczony w Henderson w stanie Nevada 17 lipca 2023 roku w ramach toczącego się śledztwa w sprawie zabójstwa Tupaca Shakura. W tej chwili nie będziemy udzielać dalszych komentarzy. 

W sieci pojawiło się ostatnio wiele doniesień o tym, że sztuczna inteligencja może być przydatna podczas rozwiązywania kryminalnych przypadków. Niewykluczone, że możliwości rozwoju technologicznego mogą wpłynąć na bezpieczniejszą przyszłość obywateli. 

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama