Reklama
placeholder
News

Tupac otrzymał własną ulicę. Gdzie?

Tupac otrzymał własną ulicę. Gdzie?

fot. YouTube/ 2Pac/ fot. pixabay.com

Reklama
Reklama
placeholder

Na cześć Tupaca Shakura nazwano pewien odcinek ulicy w Kalifornii. Wybór padł na miejsce niejako z nim związane. Gdzie dokładnie znajduje się ulica dedykowana legendarnemu raperowi, który zmarł prawie 30 lat temu, oraz kto pojawił się na uroczystości odsłonięcia znaku z nową nazwą?

Zabójstwo Tupaca Shakura: śledztwo wznowiono. Policja wydała nakaz przeszukania >>

Ulica w Kalifornii nazwana na cześć Tupaca 

Rada miasta Oakland w Kalifornii jednomyślnie podjęła decyzję o uczczeniu pamięci popularnego artysty, nazywając odcinek ulicy jego imieniem i nazwiskiem. Jak podaje CBS News, niedawno część MacArthur Boulevard, znajdująca się w pobliżu miejsca zamieszkania rapera w latach 90., zmieniła nazwę na Tupac Shakur Way. Podczas uroczystości odsłonięcia dedykowanego zmarłemu 27 lat temu raperowi znaku drogowego obecna była jego rodzina, przyjaciele, a także dawni współpracownicy. Z artystów na miejscu znaleźli się m.in. MC Hammer oraz Too Short.

Niech jego duch żyje przez resztę tych lat na tych ulicach i w waszych sercach.

- przekazała siostra rapera Sekyiwa "Set" Shakur podczas wydarzenia. 

Tupac Shakur jest wciąż na podium najlepszych artystów muzycznych świata. Często mówi się też o nim pochlebnie również w kontekście aktorstwa. Mimo że zagrał on jedynie w kilku filmach, takich jak Bullet, Brudny glina czy Klincz, wróżono mu wiele sukcesów w tej dziedzinie. Przez wielu wciąż uznawany jest za niezwykle utalentowanego i oryginalnego twórcę, któremu odebrano świetlaną przyszłość. Tupac został zamordowany w 1996 roku w Las Vegas. W jego stronę oddano 12 strzałów, z czego trafiło go pięć kul. Doceniany raper zmarł na skutek odniesionych ran w wieku 25 lat.

fot. Twitter/2PAC/

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama