News

Eurowizja Junior 2020: jeden kraj wycofał się z konkursu!

Eurowizja Junior 2020: jeden kraj wycofał się z konkursu!

Fot. Wikimedia Commons/EBU - European Broadcasting Union

Eurowizja Junior 2020 odbędzie się w okrojonym składzie. Jeden kraj na krótko przed konkursem wycofał się z wydarzenia.

Eurowizja Junior 2020: oto polska piosenka! Ma szanse na wygraną? >> 

Eurowizja Junior 2020: Armenia rezygnuje

5 listopada 2020 roku Europejska Unia Nadawców poinformowała, że telewizja armeńska ARMTV zrezygnowała z udziału w tegorocznym Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Decyzja została podjęta z powodu wprowadzenia w kraju stanu wojennego. 

Nasza ekipa pracowała od miesięcy w pocie czoła, by urzeczywistnić udział kraju w konkursie pomimo pandemii i bezprecedensowej agresji w naszym regionie. Wojna w Artsakhu wkracza w ciężki etap. Każdy z nas ma krewnych, przyjaciół, sąsiadów, którzy poświęcili swoje życie walcząc o naszą wolność i prawo do istnienia. W takich chwilach naszym obowiązkiem jest stanąć po stronie naszego narodu i ojczyzny – cytuje wypowiedź szefa delegacji ARMTV, Davida Tserunyana Dziennik Eurowizyjny.

Portal przytacza też oświadczenie Martina Osterdahla z EBU:

Rozumiemy powody wycofania się, ale to bardzo smutna wiadomość. Mamy nadzieję powitać ich ponownie w 2021.

Eurowizja Junior: prowadzący wybrani! Jest niespodzianka >>

Armenia już w lipcu wybrała wewnętrznie reprezentanta na Eurowizję Junior 2020. Na scenie miała wystąpić 13-letnia Malena Fox. Ze względu na przesłanie, jej konkursowy singiel ma zostać wkrótce opublikowany.

Eurowizja Junior 2020: data, miejsce

18. Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci zaplanowany jest na 29 listopada 2020 roku. Wydarzenie ma odbyć się w specjalnym studiu w Warszawie w nowej formule.

Eurowizja Junior 2020: reprezentant Polski

O główną nagrodę na Eurowizji Junior 2020 powalczą młodzi wokaliści z 12. państw. Reprezentantką Polski jest Alicja Tracz, która zaśpiewa piosenkę I’ll Be Standing.

 

 

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.