Facebook
Instagram
Sklep
News

Układy taneczne, które zna KAŻDY z Was

Układy taneczne, które zna KAŻDY z Was

Znacie ten moment na początku imprezy kiedy nikt nie chce pierwszy wejść na parkiet i wszyscy podpierają ścianę nieśmiało się gibając? Naszym zdaniem najlepszym wyjściem z sytuacji jest ratowanie się hitami, do których każdy zna kroki taneczne! Jak to mówią – w grupie raźniej, a przezorny zawsze ubezpieczony (w taneczne przeboje)! Mamy dla Was zestawienie choreograficznych bestsellerów, które pobiły rekordy popularności, a ich charakterystyczne układy taneczne powtórzycie razem z nami bez zastanowienia. Pięć, sześć, siedem, osiem!

Las Ketchup – The Ketchup Song (Asereje)

Dacie wiarę, że ten przebój ma już 15 lat?! Zespół „Las Ketchup” powstał  w 2002 roku w hiszpańskiej Kordobie. Jego założycielkami były trzy siostry Muñoz - żywiołowe dziewczyny w tym samym roku podbiły listy przebojów piosenką „The Ketchup Song”, znaną bardziej jako „Asereje”. Dzięki spektakularnemu sukcesowi były nominowane do Latin Grammy Awards, a w 2003 roku zgarnęły nagrodę Latin Billboard Awards za „Najbardziej tropikalną piosenkę graną w duecie lub w grupie”. Ostatnią płytę zaledwie 3 lata później, ale – jak widzicie – udało im się nagrać hit, który pamiętamy przez długie, długie lata!

PSY – Gangnam Style

Absolutny rekordzista serwisu YouTube – prawie 3 miliardy wyświetleń dużo mówią o fenomenie tego przeboju. „Gangnam Style” to w języku koreańskim potoczne określenie symbolu luksusu, ale PSY absolutnie nie spodziewał się oszałamiającej kariery jaka przyjdzie wraz z tym singlem. Teledysk został nominowany do MTV Europe Music Awards 2012, a o choreografii z „Gangnam Style” napisały na swoim Twitterze takie gwiazdy jak T-Pain czy Katy Perry. „Gangnam Style” na swoim koncercie zatańczyła nawet Nelly Furtado! Oppa Gangnam Style!

 

Kaoma – Lambada

Najstarszy przebój w naszym zestawieniu to singel francuskiego zespołu muzycznego Kaoma wydany w 1989 roku. To jedyny taniec dla dwojga w naszym zestawieniu! Gibkie ciało, kocie ruchy – zespół Kaoma spopularyzował Lambadę i gorące tańce w parach ujrzały światło dzienne. Ten hit ma już 28 lat, a nadal rozgrzewa parkiety na całym świecie!

 

Shakira – Waka Waka

„Waka waka” to piosenka naszej ulubionej kolumbijskiej piosenkarki Shakiry, nagrana wspólnie z południowoafrykańskim zespołem Freshlyground. Piosenka stała się oficjalną piosenką Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2010 - łącznie z jej hiszpańskojęzyczną wersją zatytułowaną "Waka Waka (Esto es África)". Charakterystyczny dla Shakiry taniec poderwał miliony widzów, a choreografię do tego hitu powtórzy chyba każdy!

 

Los Del Rio – Macarena

Przebój hiszpańskiego duetu Los Del Rio z 1996 roku absolutnie króluje wśród imprezowych sztandarowych hitów. Muzyczna opowieść o dziewczynie imieniem „Macarena” i chwytliwy układ taneczny zaowocowały utrzymaniem się przez 14 tygodni na szczycie listy Billboard. Hiszpański popowy duet jest co prawda określany mianem „artysty jednego przeboju”, ale za to JAKIEGO przeboju!

 

Zobacz też: Brazylijska gwiazda w teledysku Katy Perry!

Zobacz też