News

Modelka z zespołem Downa reklamuje Victoria's Secret jako pierwsza w historii

Modelka z zespołem Downa reklamuje Victoria's Secret jako pierwsza w historii

fot. YouTube.com/The Weeknd/USA TODAY

Victoria’s Secret zaangażowało do kampanii bielizny modelkę z zespołem Downa. Sofia Jirau jest pierwszą modelką marki, która posiada dodatkowy chromosom.

Thierry Mugler do śmierci był w związku z Polakiem. Co o nim wiemy? >> 

Victoria’s Secret – modelka z zespołem Downa. Kim jest Sofía Jirau?

Sofía Jirau ma 24 lata, pochodzi z Portoryko. Brała udział w pokazach, które odbyły się w ramach Nowojorskiego Tygodnia Mody, jest założycielką marki Alavett. Modelka przyznaje, że współpraca z Victoria’s Secret jest spełnieniem marzeń.

Sofia Jirau znalazła się w gronie 18 kobiet,  które zatrudniono do kampanii promującej kolekcję Love Cloud Victoria’s Secret, która jest „ważną częścią nowego standardu”, jaki tworzy firma.

Linia bielizny Love Cloud Victoria’s Secret obejmuje biustonosze w rozmiarze od 32A do 40DDD oraz majtki w rozmiarze od XS do XXL.

Oprócz Sofii Jirau, w kampanii Victoria’s Secret wystąpiły m.in. modelka w zaawansowanej ciąży, Sylvia Buckler, transpłciowa Valentina Sampaio,  modelka plus size, Devyn Garcia , modelka z niepełnosprawnością, Miriam Blanco oraz strażaczka, Celilo Miles.

Była supermodelka Victoria's Secret ujawnia dlaczego została odrzucona z pokazu. Powód jest szokujący >> 

Przypomnijmy, że „Aniołkami Victoria’s Secret” były m.in.: Gigi Hadid, Alessandra Ambrosio, Miranda Kerr, Tyra Banks, Adriana Lima i Gisele Bundchen.

Marka Victoria’s Secret była krytykowana za to, że nie zatrudnia modelek, które „nie mieszczą się w kanonie”.

W 2018 roku było głośno o wypowiedzi Edwarda Razeka, byłego szefa marketingu VS, który powiedział, że nie będzie współpracował z modelkami transpłciowymi czy plus-size. Pojawiły się komentarze, że Victoria’s Secret jest „transfobiczną i fatfobiczną firmą”.

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu Informacje o nadawcy
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.