News

Waris Dirie z Kwiatu Pustyni mieszka w Polsce! Jak dziś wygląda i czym się zajmuje?

Waris Dirie z Kwiatu Pustyni mieszka w Polsce! Jak dziś wygląda i czym się zajmuje?

fot. instagram.com/waris.dirie

Waris Dirie to popularna modelka, pisarka i aktywistka. Na podstawie bestsellerowej książki Kwiat Pustyni opartej na jej wspomnieniach powstał film o tym samym tytule. Dirie od wielu lat mieszka w Polsce. Jak dzisiaj wygląda i czym się zajmuje?

BrzydUla 2: Julia Kamińska przeszła metamorfozę! Poznajecie? >>

Waris Dirie: dom w Polsce, praca

Waris Dirie urodziła się w 1965 roku w Somalii. W wieku trzynastu lat uciekła do Londynu, w którym po kilku latach została odkryta przez światowej sławy fotografa Terence’a Donovana. Od tego momentu jej kariera nabrała spektakularnego tempa. Modelka  podróżowała po całym świecie, a w 2005 roku otrzymała obywatelstwo austriackie.

W 2002 roku Dirie postanowiła przekuć swoją sławę na działania charytatywne. W Wiedniu założyła fundację Kwiat Pustyni, która stara się zwrócić uwagę na problem obrzezania dziewczynek oraz pomaga ich ofiarom. Sama Waris Dirie aktywnie uczestniczy w różnych konferencjach oraz udziela obszernych wywiadów na ten temat. W latach 1997-2003 była ambasadorką ONZ.

Waris Dirie w 2008 roku przeprowadziła się do Gdańska, gdzie obecnie mieszka. W jednym z wywiadów przyznała, że zakochała się w polskim morzu i była to miłość od pierwszego wejrzenia. Jak podaje portal wp.pl Dirie w Polsce mieszka z trójką dzieci – z synem Leonem oraz dwójką dzieci jej brata, których adoptowała.

Waris Dirie była również gościem specjalnym m.in. w polskiej edycji programu Top Model czy podczas pokazu kolekcji Paprocki&Brzozowski.

Glee: Lea Michele oskarżona o rasizm. ”Traktowała mnie jak podczłowieka” >>

Wiedzieliście, że Dirie mieszka w Polsce? 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#freedom Lockdown, shutdown, corona crisis... The coronavirus is holding the whole world as a hostage. Our daily life has collapsed. Nothing is the way it used to be. We can no longer visit the people we want. We are no longer allowed to go wherever we want. We are not allowed to travel at all. Our life is currently packed with informations, advices, assessments, recommendations, prognoses, regulations and appeals of all kinds. . Many restrictions are correct. Let us therefore comply with them. But let us also remain sceptical! The time after Covid-19 will definitely come. As soon as we take steps back to normality, we must be very attentive. And we have to be very careful that those responsible in governments give us back the freedoms that we handed over for the benefit of the community and for reasons of solidarity. That too is part of successful crisis management. Stay home. Stay healthy. But also stay vigilant. Xxxx Love & Peace, Waris ❤️❤️🌷 #bigdata #tracking #coronavirus #coronacrisis #stayhome #stayhealthy #freedom #crisismanagement #covid

Post udostępniony przez Waris Dirie (@waris.dirie)

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

So proud to be an African woman! #WarisDirie ❤️#empowerafricanwomen #voiceofafrica

Post udostępniony przez Waris Dirie (@waris.dirie)

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj