Reklama
placeholder
News

Warszawianka: czy historia Franka ''Czułego'' Czułkowskiego z serialu jest prawdziwa?

Warszawianka: czy historia Franka ''Czułego'' Czułkowskiego z serialu jest prawdziwa?

fot. materiały prasowe

Reklama
Reklama
placeholder

Pierwsze dwa odcinki serialu Warszawianka trafiły na platformę SkyShowtime 19 czerwca 2023 roku. Produkcja w reżyserii Jacka Borcucha śledzi losy Franka ''Czułego'' Czułkowskiego. Czy jego historia jest prawdziwa?

Warszawianka - zwiastun. To polski serial SkyShowtime z Borysem Szycem >>

Warszawianka: czy historia Franka ''Czułego'' Czułkowskiego z serialu jest prawdziwa?

Serial Warszawianka nie został oparty na prawdziwej historii. Produkcja jest oparta na scenariuszu Jakuba Żulczyka. Twórca Franka ''Czułego'' Czułkowskiego jest dziennikarzem i pisarzem znanym z powieści takich jak Wzgórze psów, Czarne słońce, Świątynia, Informacja zwrotna i Ślepnąc od świateł. W wywiadzie dla magazynu Wprost Jakub Żulczyk przyznał, że Warszawa, którą czytelnicy mieli okazję poznać w ostatniej z książek, w Warszawiance jest pokazana z zupełnie innej perspektywy. Sama historia z serialu została przedstawiona oczami bohatera, który jest wrażliwy i różni się od osób w swoim otoczeniu.

W serialu Warszawianka Jakub Żulczyk przestawia widzom Franka ''Czułego'' Czułkowskiego. Mężczyzna jest znany ze swojego talentu pisarskiego. Nie jest to jednak jedyna rzecz, z której słynie Franek ''Czuły'' Czułkowski. Czterdziestolatek jest przede wszystkim playboyem i nieodpowiedzialnym imprezowiczem, który potrafi nawiązać świetny kontakt z niemal każdą osobą napotkaną na swojej drodze. Bohater mimo to nie jest jednak do końca szczęśliwy i codziennie próbuje odnaleźć się we współczesnym świecie. 

Warszawianka - obsada

We Franka ''Czułego'' Czułkowskiego z serialu Warszawianka wciela się Borys Szyc. Wśród innych gwiazd produkcji znaleźli się między innymi: Krystyna Janda, Ilona Ostrowska, Łukasza Garlicki oraz Jakub Wieczorek. We wtorek 13 czerwca Borys Szyc wraz z żoną oraz inni członkowie obsady serialu pojawili się na uroczystej premierze Warszawianki w Warszawie. 

Wszystkie zdjęcia z uroczystej premiery serialu Warszawianka możecie zobaczyć TUTAJ.

W piątek 30 czerwca o 17:00 w programie 4FUN naEkranie pokażemy Wam relację z premiery Warszawianki - nie przegapcie tego!

Warszawianka - zwiastun serialu

 

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama