Reklama
placeholder
News

TA dziewczynka reprezentuje Polskę na Eurowizji Junior! Znamy też PIOSENKĘ!

TA dziewczynka reprezentuje Polskę na Eurowizji Junior! Znamy też PIOSENKĘ!

Fot. YouTube.com/VikiVEVO

Reklama
Reklama
placeholder

Wiktoria Gabor, Nikola Fiedor czy Gabriela Katzer - która z uczestniczek specjalnej Szansy na Sukces została reprezentantką Polski na Eurowizji Junior 2019 w Gliwicach? W niedzielę, 29 września 2019, poznaliśmy wyniki konkursu. Kto z Polski będzie śpiewał eurowizyjną piosenkę? 

Finał konkursu był 2-etapowy. Dziewczynki, które wygrały każdy z trzech etapów preselekcji - Nikola Fiedor, Wiktoria Gabor i Gabriela Katzer - najpierw zaśpiewały z gwiazdami, następnie zaprezentowały specjalnie przygotowane eurowizyjne piosenki:

Gabriela Katzer - On My Way
Wiktoria Gabor - Superhero
Nikola Fiedor - Bubbles In My Head

Która z dziewczynek zdobyła najwięcej głosów? Polskę na Eurowizji Junior 2019 będzie reprezentowała WIKTORIA GABOR, która najpewniej zaśpiewa swoją piosenkę z finału - Superhero. Wiktoria Gabor dostała najwięcej punktów jury i widzów, którzy głosowali sms-ami. Drugie miejsce zajęła Nikola Fiedor, a trzecie Gabriela Katzer. Wszystkie dzidwczynki mają niesamowite głosy i z pewnością jescze o nich usłyszymy!

Tymczasem zobaczcie, jak będzie wyglądał eurowizyjny występ Wiktorii Gabor z piosenką Superhero:

Wiktoria Gabor - co o niej wiemy?

Wiktoria Viki Gabor ma 11 lat. Urodziła się w Niemczech, przez kilka lat mieszkała w Wielkiej Brytanii. Jakiś czas temu przeprowadziła się z rodziną do Polski i aktualnie mieszka w Krakowie w dzielnicy Nowa Huta.

Wiktoria Gabor ma do czynienia z muzyką od zawsze, bo cała jej rodzina właśnie tym się zajmuje. 11-latka pochodzi z romskiej rodziny, jednak nie chce śpiewać tradycyjnych piosenek. W przyszłości widzi siebie jako wokalistkę popową. Podobno to po tacie odziedziczyła zamiłowanie do bardziej nowoczesnych brzmień. ;-) Razem z siostrą Melisą Wiki pisze i komponuje własne utwory.

EUROWIZJA JUNIOR 2019 - gdzie i kiedy?

17. Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci odbędzie się 24 listopada 2019 roku na Arenie Gliwice. Prowadzącymi show będą Ida Nowakowska, Aleksander Sikora i Roksana Węgiel, która w zeszłym roku wygrała Eurowizję Junior.

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama