News

Jurek Owsiak – wiek, żona, dzieci, wykształcenie

Jurek Owsiak – wiek, żona, dzieci, wykształcenie

Fot. Instagram.com/fundacjawosp

Już 13 stycznia 2019 roku odbędzie się 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od lat podczas koncertu fundacja zbiera miliony, które potem przekazuje na rzecz najbardziej potrzebujących. Nie jest tajemnicą, że za całe przedsięwzięcie odpowiada Jurek Owsiak. Wszyscy kojarzymy jego charakterystyczne okulary, spodnie i głośne Siema. Kim jest pomysłodawca i organizator corocznego Finału WOŚP?

WOŚP 2019: na co zbieramy w tym roku? >> 

Jurek Owsiak – kim jest?

Jerzy Owsiak urodził się w 1953 roku w Gdańsku. Jako dziecko, razem z rodzicami przeniósł się do Warszawy, gdzie mieszka do dziś. Po maturze, bez powodzenia, zdawał na Akademię Sztuk Pięknych i psychologię. Jako młody chłopak zainteresował się kulturą hippisów. To właśnie ta fascynacja spowodowała, że od lat Owsiak organizuje również Pol'and'Rock Festival (który do 2018 roku nosił nazwę Przystanek Woodstock). Jest żonaty z Lidią, która pracuje z nim w Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mają dwie córki – Aleksandrę (ur. 1979) i Ewę (ur. 1989).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu Informacje o nadawcy
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.