News

WOŚP 2019: na co zbieramy w tym roku?

WOŚP 2019: na co zbieramy w tym roku?

Wikimedia Commons/Adam Kliczek

WOŚP 2019 tuż, tuż! 27. finał Wielkiej Orkiesty Świątecznej Pomocy odbędzie się 13 stycznia 2019 roku.

Z tej okazji w wielu miastach Polski odbędą się koncerty, a na ulice wyruszą całe sztaby wolontariuszy, aby zbierać fundusze za symboliczne czerwone serduszko WOŚP. Największa impreza Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się tradycyjnie w Warszawie – poniżej znajdziecie program atrakcji, które odbędą się na Placu Defilad.

WOŚP 2019: koncerty na pl. Defilad [PROGRAM] >>

Na co tym razem WOŚP zbiera pieniądze? Fundusze zebrane podczas WOŚP 2019 zostaną przekazane na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Przypomnijmy, że w 2018 roku podczas 26. finału WOŚP udało się zebrać aż 126 milionów złotych (!). Celem zbiórki było pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”.

WOŚP 2019 bez Światełka do Nieba! Dlaczego? >>

Wiecie na co WOŚP wcześniej przeznaczał pieniądze? W 2017 roku zebrano ponad 105 milionów dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. Rok wcześniej na opiekę dla seniorów zebrano 72 miliony złotych, a w 2015 roku tematem akcji było podtrzymanie wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów.

WOŚP 2019: najdziwniejsze aukcje >>

Z roku na rok rośnie kwota jaką Polacy przeznaczają na wspieranie WOŚP, ale hojni byli zawsze – podczas 1. finału WOŚP, który odbył się w 1993 roku, zebrano ponad 1 milion dolarów na leczenie dzieci z chorobami serca.

Wybieracie się na tegoroczny finał WOŚP?

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.