News

Andrzejki 2022: wieczór z wróżbami? 10 fajnych pomysłów dla dzieci i dorosłych

Andrzejki 2022: wieczór z wróżbami? 10 fajnych pomysłów dla dzieci i dorosłych

Fot. Pixabay.com

W nocy z 29 na 30 listopada, w wigilię dnia świętego Andrzeja, obchodzimy nic innego jak… andrzejki! ;-) Ten wieczór to superokazja do zorganizowania wieczoru, w czasie którego wywróżycie sobie jak w najbliższym roku potoczą się Wasze sprawy sercowe!

Co ciekawe na początku andrzejkowe wróżby mogły odprawiać jedynie panny na wydaniu. Mężczyźni wróżyli sobie w katarzynki, które wypadają w nocy z 24 na 25 listopada, a w zabawach andrzejkowych może wziąć udział każdy, nawet ci najmłodsi. 

Koniecznie dajcie znać co sobie wywróżyliście! ;-) 

Piosenki świąteczne 2022: te nowości umilą Wam Święta w tym roku! >>

Wróżby andrzejkowe 2022

Lanie wosku

Andrzejkowy klasyk. Potrzebujecie wiaderka/miski z wodą, świeczek, klucza z dużą dziurką i dobrego humoru! Wosk przelewamy z zapalonej świeczki do wody przez dziurkę od klucza i kształt, który zastygnie w wodzie to Wasza wróżba! Pomagamy rozszyfrować ich znaczenie.

Serduszko? Wiadomo! Zakochasz się i będziesz mieć szczęście w miłości!

Motyl? Zapowiedź wielkich zmian w życiu osobistym i zawodowym.

But? To oznacza, że będziesz bardzo zabiegany!

Kwiat? Wszystkie kwiaty z wróżby andrzejkowej to zapowiedź miłej niespodzianki.

Anioł? Czeka na Ciebie dobra wiadomość!

Balon? Czekają Cię przejściowe kłopoty, z którymi sobie poradzisz.

Gwiazda? Szykuj się na przypływ szczęścia i pieniędzy!

Wyścig butów

Zbierz od kobiet w Twoim domu ich buty z lewej nogi (koniecznie z lewej!). Buty ustawiamy rzędem w kącie pokoju w stronę drzwi. Ten ostatni w kolejce przestawiamy na początek i tak do samych drzwi. Właścicielka buta, który pierwszy dotknie progu, najszybciej wyjdzie za mąż!

Pływające marzenie

Niech każdy z Was napisze na kartce jedno marzenie. Później zwinięte karteczki włóżcie do miski z wodą. Te marzenia, które „wypłyną” na powierzchnię prawdopodobnie spełnią się w przyszłym roku. ;-) 

Przebite serce

Z papieru wycinamy serce, następnie na jednej ze stron wypisujemy męskie imiona (wersja dla panów: damskie imiona). Następnie odwracamy serce i przekłuwamy je szpilką, ale nie podglądamy co znajduje się z drugiej strony! Istnieje duże prawdopodobieństwo, że trafione imię należy do przyszłego wybranka lub wybranki. 

Losowanie owoców

Przygotujcie jabłko, śliwkę i cytrynę. Jedna osoba z zawiązanymi oczami losuje owoc. To, który wybierze symbolizuje najbliższą przyszłość w sprawach sercowych.

Jabłko – zakochasz się z wzajemnością

Śliwka – przez najbliższy rok będziesz singlem

Cytryna – zakochasz się, ale raczej nie będzie to szczęśliwa miłość

Koncerty w Polsce 2023: kto wystąpi w naszym kraju? >> 

Obrane jabłko

Do wróżby potrzebne będzie tyle jabłek, ilu uczestników będzie chciało poznać swoją miłosną przyszłość. Każdy uczestnik zabawy musi obrać jabłko tak, by uzyskać jak najdłuższą skórkę. Następnie musi ją przerzucić przez lewe ramię i zobaczyć, w jaką literę się ułożyła. To będzie pierwsza litera imienia przyszłego męża/żony!

Słomki miłości

Każdy z Was dostaje słomkę, które różnią się od siebie kolorem. Później wrzućcie je do wody. Według przepowiedni te osoby, których słomki zetkną się ze sobą jako pierwsze połączy wieczna miłość. ;-) 

Kiedy ślub?

To trochę bardziej wymagająca wróżba. Przygotujcie obrączkę, nitkę i szklankę do połowy napełnioną wodą. Nawińcie obrączkę na nitkę i włóżcie ją do szklanki tak, by była ona na wysokości jej brzegów, ale ich nie dotykała. Łokieć ręki, w której trzymacie nitkę musi być oparty na stole, a dłoń powinna się nie ruszać. W pewnym momencie ręka zacznie drżeć, a przez to obrączka będzie obijać się o szklankę. Koniecznie policzcie ile razy obrączka uderzyła o ścianki. Liczba wskaże Wam wiek, w którym staniecie na ślubnym kobiercu.

Pikantne sny

W andrzejki zjedzcie coś pikantnego, a potem czekajcie na to kto Wam się przyśni. ;-) Jest szansa, że osoba, którą zobaczycie w śnie już niedługo rozpali Wasze serce. 

Atramentowa plama

Wylejcie trochę atramentu z długopisu na kartkę. Litera, którą będzie przypominała plama symbolizuje imię Waszej przyszłej miłości.

Widzicie K? Wasze serce podbije Kacper, Karol, Kasia lub Karolina. Powstało A? Pewnie zaczniecie randkować z Anią, Alicją, Adamem albo Arturem.

A może są wśród nas Ci, którym andrzejkowe wróżby się sprawdziły? ;-)

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu Informacje o nadawcy
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.