News

Zagadka dla kierowców: w jakiej kolejności powinny przejechać pojazdy?

Zagadka dla kierowców: w jakiej kolejności powinny przejechać pojazdy?

fot. materiały własne/4FUN.TV

Polskie egzaminy na prawo jazdy są jednymi z najtrudniejszych w Europie. W internecie łatwo znaleźć wiele przykładowych zadań dla kandydatów na kierowcę, które wchodzą w pulę pytań podczas egzaminu teoretycznego na prawo jazdy. Są one często podchwytliwe, a osoba przystępująca do tego testu musi posiąść naprawdę dużą wiedzą.

W samej puli pytań, które mogą pojawić się na egzaminie teoretycznym na kategorię B jest aż 1866 zadań. Jeżeli kandydat np. kategorię C to pula wzrasta o kolejne 1343.  W sumie wszystkich pytań w puli egzaminu teoretycznego jest aż 3078 (!).

Siostra Harry'ego Stylesa ma chłopaka Polaka. Kim jest Michal Mlynowski? >>

Żeby jak najlepiej przygotować się i zaznajomić z pulą 1866 pytań na kategorię B kursanci często korzystają z internetowych testów, które w łatwy sposób weryfikują naszą znajomość kodeksu drogowego. Niektóre z pytań potrafią zjeżyć włos na głowie nawet kierowcom z wieloletnim stażem.

Mamy dla Was, drodzy kierowcy i kandydaci na kierowców, zagadkę drogową, na której polegli ludzie z wieloletnim stażem ‘za kółkiem’.

W jakiej kolejności powinny jechać pojazdy? ;-)

Dajcie znać w komentarzach jaka kolejność Waszym zdaniem jest właściwa - nie podglądajcie wcześniej rozwiązania! 

 

 

Rozwiązanie zagadki:

Zgodnie z przepisami samochód C powinien zasygnalizować skręt i dojechać do środkowej linii. Następnie od tyłu omija go samochód B. Jako kolejny przejeżdża samochód A jadąc prosto. Pojazd C skręca jako ostatni. 

Uwaga! Sytuacja może okazać się problematyczna na małych skrzyżowaniach, gdzie ominięcie jest niemożliwe. Wówczas decyduje zdrowy rozsądek i kultura kierowców. 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.