News

Właściciel Zary zamknie do 1200 sklepów. Winny koronawirus

Właściciel Zary zamknie do 1200 sklepów. Winny koronawirus

Fot. Flickr.com

Właściciel Zary zamknie do 1200 sklepów. Taka decyzja jest spowodowana pandemią koronawirusa. Co dalej ze znaną sieciówką?

Granice Polski znów otwarte! Od kiedy i dla kogo? >>

Właściciel Zary zamyka sklepy stacjonarne

Jak informuje m.in. Business Insider, powołując się na brytyjski dziennik The Guardian, Inditex, właściciel m.in. Zary, planuje zamknąć nawet 1200 sklepów na całym świecie. Taka decyzja jest spowodowana spadkiem sprzedaży, który wynosi około 44%. Odnotowano go z powodu pandemii koronawirusa.

Do grupy Inditex należy nie tylko Zara, lecz także inne popularne w Polsce marki, chociażby Pull&Bear, Bershka, Stradivarius, Oysho i Massimo Dutti. Jak czytamy na stronie Business Insider, firma w ciągu 2 lat planuje zamknąć głównie sklepy stacjonarne innych marek niż Zara, jednak prawdopodobnie zmiany również dotkną tę sieciówkę. W tej chwili za 70% sprzedaży Inditexu odpowiada właśnie Zara.

Które sklepy zostaną zamknięte? Podaje się, że stacjonarne punkty znikną przede wszystkim z rynku azjatyckiego i europejskiego. Mówi się, że hiszpański Inditex chce zredukować liczbę swoich placówek z 7,4 tysiąca do około 6,7-6,9 tysięcy. Ma to dotyczyć również 450 sklepów, których otwarcie było dopiero planowane. Na razie nie wiadomo, czy i ile miejsc zostanie zamkniętych w Polsce.

Popularna sieciówka zamyka wszystkie sklepy w Polsce. Ogłasza bankructwo >>

Firma Inditex zamierza rozwinąć działalność swoich sklepów online. Jak podaje The Guardian, sprzedaż internetowa w sieciówkach należących do koncernu wzrosła o 50% w ciągu kwartału. Tylko w kwietniu odnotowano przyrost wynoszący 95%.

Przedstawiciele hiszpańskiego holdingu, których cytuje brytyjski dziennik, przekazał, że „liczba pracowników pozostanie stabilna”. Będą oni zatrudnieni na innych stanowiskach, takich jak na przykład wysyłka zakupów, które klienci zrobili przez internet.

 

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.