News

Zmiana czasu na letni 2021. Kiedy przestawiamy zegarki?

Zmiana czasu na letni 2021. Kiedy przestawiamy zegarki?

Fot. Pixabay.com

Niedługo czeka nas kolejna zmiana czasu. Kiedy przestawiamy zegarki? Od kiedy w 2021 roku zaczyna się czas letni? Koniecznie zapamiętajcie tę datę!

Nowe obostrzenia od 27.03: przedszkola, salony fryzjerskie, sklepy meblowe zamknięte. Co jeszcze? >> 

Dwa razy w roku, w związku ze zmianą czasu, przestawiamy godzinę na naszych zegarkach. Jeszcze w marcu czeka nas zmiana z czasu zimowego na letni.

Zmiana czasu na letni 2021 – data

Zmiana czasu z zimowego na letni przypada na koniec marca. W 2021 roku czas zmieniamy w nocy z soboty 27 marca na niedzielę 28 marca. Zegarki przestawiamy z godziny 2.00 na 3.00, a to oznacza, że niestety tej nocy będziemy spać o godzinę krócej.

Telefony i komputery, dzięki połączeniu z internetem, automatycznie powinny zmienić czas, jednak musicie pamiętać, że ręcznie należy przestawić m.in. tradycyjne zegarki o godzinę do przodu.

Kolejna zmiana czasu – z letniego na zimowy – będzie dopiero 31 października 2021 roku.

W Polsce po raz pierwszy zmiana czasu została wprowadzona w okresie międzywojennym. Obowiązywała w latach 1946-1949 i 1957-1964. Od 1977 roku zegarki przestawiamy nieprzerwanie.

Pełnia Księżyca – marzec 2021. Kiedy oglądać Robaczy Księżyc? >> 

Zmiana czasu – kiedy ostatni raz przestawiamy zegarki?

Przypomnijmy, że w 2018 roku Parlament Europejski opowiedział się za zniesieniem zmiany czasu. Ostatni raz mieliśmy przestawiać zegarki w 2021 roku. Państwa Unii Europejskiej miały zdecydować czy wolą zostać przy czasie letnim czy zimowym.

Jak podają portale, w Polsce jest gotowy projekt ustawy, który mówi o tym, że w kraju stale obowiązywałby czas letni. Wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olga Semeniuk przyznała jednak, że od początku pandemii koronawirusa działania w tym zakresie w zasadzie ustały. Nie wiadomo czy projekt znoszący zmianę czasu kiedykolwiek zostanie wdrożony. 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.