Reklama
placeholder
News

Zmierzch: to on mógł zagrać Edwarda. Zaskakujące doniesienia

Zmierzch: to on mógł zagrać Edwarda. Zaskakujące doniesienia

fot. materiały prasowe

Reklama
Reklama
placeholder

Seria filmów Zmierzch na podstawie serii powieści Stephanie Meyer o tym samym tytule opowiada historię nastoletniej Belli (Kristen Stewart). W pierwszej części 17-latka przeprowadza się wraz z ojcem do misteczka Forks, gdzie rozpoczyna naukę w nowej szkole. Na miejscu poznaje intrygującego Edwarda Cullena i niedługo potem odkrywa, że jest on wampirem. Choć w bohatera od początku wcielał się Robert Pattinson, okazuje się, że autorka książek chciała, aby zagrał go inny aktor, który również cieszy się dziś ogromną popularnością. O kogo chodzi?

Zmierzch: ciekawostki o filmie. Znaliście je? >>

Zmierzch - Henry Cavill mógł zagrać Edwarda

Pierwsza ekranizacja serii Zmierzch trafiła do kin w 2008 roku. Od tamtego czasu Robert Pattinson do 2012 roku był kojarzony przez widzów przede wszystkim z rolą Edwarda Cullena. Za wystąpienie w serii aktor zdobył aż 20 nagród filmowych, w tym statuetkę Teen Choice w kategorii ulubionego aktora dramatu. Okazuje się, że według Stephanie Meyer to nie Pattinson najbardziej pasował do odtwórcy głównego bohatera jej książek. Faworytem autorki Zmierzchu od początku był Henry Cavill i to właśnie on według niej mógł zagrać Edwarda. 

Zmierzch: Jamie Campbell Bower miał zagrać innego wampira. Którego? >>

W jednym z wywiadów Henry Cavill przyznał, że powodem, dla którego widzowie nie zobaczyli go w serii Zmierzch w roli Edwarda Cullena było to, że dowiedział się o wizji Stephanie Meyer na długo po tym, jak rola wampira trafiła do Roberta Pattinsona:

Nie wiedziałem o tym filmie. Nie wiedziałem, że chcą mnie w nim obsadzić. Internet nie był wtedy takim narzędziem, jakim jest teraz, więc dowiedziałem się dopiero później. Pomyślałem sobie: ''Aha, okej. To mogłoby być fajne.''

 Henry Cavill dodał, że nie ma za złe Robertowi Pattinsonowi, że ostatecznie to on otrzymał od twórców serii rolę Edwarda Cullena.

Reklama
placeholder
Zobacz też
2022 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Reklama