News

Bliźniacy z TikToka udawali napad na bank. Zarzuty dostali na serio

Bliźniacy z TikToka udawali napad na bank. Zarzuty dostali na serio

Fot. YouTube.com/Stokes Twins

Popularni na TikToku bliźniacy udawali napad na bank. Jednak zarzuty dostali na serio. Grozi im więzienie. 

Alan i Alex Stokes mają 23 lata i mieszkają w Kalifornii w Stanach Zjednoczonych. Bracia prowadzą niezwykle popularne konto na TikToku, gdzie zrzeszają aż 25 milionów obserwatorów. Oprócz tego mają kanał na YouTube, na którym mogą się pochwalić liczbą ponad 4 milionów subskrybcji. Bracia Stokes publikują przede wszystkim żartobliwe filmy, w których często wykonują różne pranki.

Oszuści znów atakują. Lepiej nie oddzwaniaj pod takie numery! >>

Bliźniacy z TikToka udawali napad na bank

Balansowanie na granicy przyzwoitości oraz uczciwości nie jest opłacalne i zabawne. O tym przekonali się amerykańscy bracia, Alan i Alex Stokes, którzy postanowili dwukrotnie udawać, że napadli na bank.

Plan bliźniaków był prosty -  ubrali się na czarno, na głowę nałożyli kominy narciarskie i zorganizowali sobie specjalne worki, które wypchali tak, że wyglądały jakby były wypełnione gotówką. Następnie Alan i Alex pojechali do centrum swojego miasta, gdzie zamówili taksówkę. Wszystko było nagrywane przez ich operatora. Kierowca taksówki po przybyciu na miejsce odmówił przejazdu. Wezwana policja pouczyła braci i ich zwolniła. 

Jak podaje biuro szeryfa hrabstwa Orange w Kalifornii,  bracia Stokes cztery godziny po pierwszym zatrzymaniu postanowili ponownie wykonać swój żart. Tym razem miejscem był uniwersytecki kampus, na który również została wezwana policja. Tym razem funkcjonariusze już nie byli pobłażliwi, a sprawą zajęła się prokuratura.

Funkcjonariusze organów ścigania są zobowiązani chronić społeczeństwo, a kiedy ktoś dzwoni pod numer 911, aby zgłosić napad na bank, muszą zareagować, aby chronić życie. Tym razem spotkali się z szaloną próbą zdobycia większej popularności w internecie, co niepotrzebnie naraża obywateli i policjantów na niebezpieczeństwo. To przestępstwo, które mogło spowodować poważne obrażenia lub nawet czyjąś śmierć – powiedział prokurator okręgowy hrabstwa Orange, Todd Spitzer.

TikTok i AliExpress zakazane w Polsce? Ministerstwo Cyfryzacji odpowiada >>

Alan i Alex Stokes zostali oskarżeni o fałszowanie przestępstwa, które wynika z przemocy, groźby lub oszustwa oraz o niepotrzebne telefoniczne zgłoszenie ich wybryku. Jeśli zostaną skazani na podstawie przedstawionych zarzutów, to grozi im maksymalna kara – cztery lata więzienia.

 

 

@stokestwins

Throwback with my twin brother

♬ I'm Just a Kid - Simple Plan

 

 

@stokestwins

They wouldn’t let us be in their TikTok 🥺

♬ All By Myself - Céline Dion

 

 

@stokestwins

We’ve been wearing masks wrong our whole lives

♬ original sound - stokestwins

 

 

Zobacz też
Komentarze : 0
Aby dodać komentarz Zaloguj
Materiały do pobrania Dostępność kanałów Kontakt Regulaminy konkursów Logotypy 4FUN Prywatność Obowiązek informacyjny Regulamin serwisu
FCBBridge2fun Screen Network naEKRANIE
2020 4FUN sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.